Night Run 2016
14. september 2016
Druhý ročník Night Run Slovakia prináša novinky. Na čo všetko sa bežci môžu tešiť?

Chodecký a bežecký sviatok v Nitre

Druhý ročník Night Run Slovakia prináša novinky. Na čo všetko sa bežci môžu tešiť?

 

Pod rúškom tmy vybehnú do tmavých zákutí mesta Nitra behuchtiví pretekári za novými zážitkami. Atmosféra noci mení každé mesto v niečo tajomné. Uličky osvetľuje iba svetlo z pouličných lámp a mesto zabudne na denný ruch.

Nitra po minuloročnom úspechu opäť vytvorí priestor fanúšikom behu, ktorí si môžu naplno vychutnať vytvorenú bežeckú trať  Night Run vedúcu od Svätoplukovho námestia cez uličky Starého mesta  a Parku na Sihoti.

Večernému behu predchádza podujatie s názvom Chodecká Nitra a jej 9. ročník.  Po vyhlásení výsledkov chodeckej súťaže uvidíme na pódiu Samuela Tomečka s kapelou. Jeho vystúpenie je pripravené na počesť privítania nitrianskeho rodáka, olympijského víťaza a majstra sveta Mateja Tótha, ktorý nám z Ria priniesol olympijské zlato v chôdzi na 50km. Je to prvý nitriansky rodák s najcennejším kovom z olympiady, ktorého úspechy si mesto chce patrične uctiť.

Bežecké preteky zahájime Dynamax Kids Cup. Ide o behy pre deti a juniorov od 400m do 2km. Hlavný štart 10 a 5km behov je naplánovaný na 21:00 hod. Bežci 5km AVON behu na podporu boja proti rakovine prsníkov bežia jeden okruh, dlhšia 10km trať je dvojnásobkom krátkej a pretekári si budú môcť vychutnať zákutia historickej Nitry dvakrát.

Expo v zázemí pretekov na Svätoplukovom námestí ponúkne účastníkom podujatia a jeho návštevníkom novinky z oblasti bežeckého sortimentu, obuvi, oblečenia a výživy.

Organizátori do podujatia zakomponovali aj sprievodné akcie, napr. vystúpenie na trampolínach alebo nesúťažné behy.

 

Milí Nitrania a návštevníci mesta, na 30.septembra 2016 si preto nič neplánujte a svoje kroky veďte na Svätoplukovo námestie k Divadlu Andreja Bagara. Pozývame vás.

Minulý ročník prekvapil organizátorov veľkým počtom záujemcov o beh. Svoje rozhodnutie si mnohí nechali na poslednú chvíľu a tak sa stalo, že boli takí, čo sa nedostali do štartovej listiny.

Prihlasovanie na preteky je možné online na stránkach www.mynightrun.com do 27.9.2016 a potom na mieste za zvýšené štartovné. Viac info na stránkach podujatia a fun stránke Night run Slovakia.

 

Česká séria nočných behov opäť na Slovensku. S novým charitatívnym partnerom.

 

Seriál nočných behov „Night Run 2016“ sa opäť predstaví aj na Slovensku, tento rok svoje čelovky rozsvietia bežci v Nitre a prvýkrát v Šamoríne.

Po úspešnom prvom ročníku nitrianskeho Night Run-u  sa podujatie v meste kráľa Svätopluka zopakuje. Vďaka spojeniu s podujatím Chodecká Nitra sa Nitrania a návštevníci mesta môžu tešiť 30. septembra 2016 na bohatý športový a kultúrny program. V Šamoríne otvorí bežcom svoje brány X-bionic sphere 22.októbra 2016. Nadšenci behu si na krásnych tratiach určite prídu na svoje.

Obe bežecké podujatia v hlavných kategóriách pre dospelých ponúknu trate v dĺžke 5 a 10km. Kratšia verzia Night Runu na 5km má nového charitatívneho partnera a nesie názov Avon beh. Beh je venovaný podpore boja proti rakovine prsníka. Všetkých, ktorým nie sú ľahostajné osudy ľudí a ich rodín postihnutých touto zákernou chorobou, radi uvidíme na štarte tohto charitatívneho behu, z ktorého 3€ zo zaplateného štartovného poputujú na projekty Avon boja proti rakovine.

Pre najmenších je pripravená fun zóna, ale i súťažné behy Kids Cup. Decká si vyskúšajú atmosféru ozajstných pretekov, môžu zabojovať o medailové pozície a stáť  na „bedni“.

Podujatie Night Run je spojením dobrej veci so zábavou, snahou organizátorov podporovať zdravý životný štýl.

Veríme, že si nájde svojich stálych priaznivcov.

 

 

Organizačný tím Slovakman, s.r.o.

Kontakt: event@slovakman.sk,

informácie a registrácia: www.mynightrun.com

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022