Neznámy muž fotil dievčatá na kúpalisku
4. júl 2019
Strážnici riešili aj polámané spätné zrkadlá a stierače. Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v predošlom týždni

Strážnici riešili aj polámané spätné zrkadlá a stierače. Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície v predošlom týždni.

 

Kúpajúce sa dievčatá fotil neznámy muž

Otec dvoch dospievajúcich dcér nahlásil na mestskej polícii podozrenie zo spáchania trestného činu. Jeho dcéry, ktoré sa boli kúpať na Mestskom kúpalisku v Nitre, mu farbisto vylíčili, že podvečer – krátko pred zatvorením kúpaliska – spozorovali za oplotením areálu muža, ktorý si ich fotografoval. Znepokojený otec celkový výzor fotografa na základe rozprávania svojich dcér verne popísal. Na miesto činu preto okamžite vyslali hliadku mestskej polície, ktorá však fotografa ani iného podozrivého muža nenašla. Napriek tomu sa polícia rozhodla, že počas nasledujúcich dní zameria na základe tohto incidentu svoju pozornosť aj na kontrolu  tejto lokality.

Policajti našli stratené kľúče

Na mestskú políciu prišiel občan nahlásiť, že v mestskom parku našiel pánsku taštičku s dokladmi. Hliadka preverovaním zistila, že túto taštičku personál úschovne na kúpalisku vydal nesprávnej a neznámej osobe. Táto neznáma osoba po opustení kúpaliska taštičku v parku odhodila. Po zistení majiteľa taštičky sa prišlo na to, že v taške chýbajú  dva kľúče od domu. Hliadka na základe preverovania a popisu trasy cesty, po ktorej nálezca taštičky prešiel na MsP, kľúče našla a odovzdala majiteľovi. 

Spadnutý strom

Pozorný obyvateľ Nitry telefonicky oznámil na mestskú políciu, že na Staničnej ulici spadol na parkujúce vozidlá hrubý konár stromu. Hliadka na mieste zistila, že inkriminovanými  automobilmi sú taxíky a ich vodiči už stihli zavolať štátnych policajtov.

Vandali poškodili viacero automobilov

V neskorých nočných hodinách občan telefonicky oznámil, že na Ďurkovej ulici neznáme indivídua poškodzujú parkujúce vozidlá. Hliadka mestskej polície okamžite vyštartovala na miesto činu. Napriek tomu, že policajná hliadka na miesto činu prišla v priebehu niekoľkých minút, nikoho podozrivého nepristihli. Po skontaktovaní sa s oznamovateľom trestného činu, muž hliadke uviedol, ktorým smerom sa tieto osoby presúvali. Policajti sa preto rozhodli ísť týmto smerom. Zistili, že vandali poškodili viacero vozidiel na Ulici Janka Kráľa, Ďurkovej, Priehradnej, Párovskej a Schurmannovej ulici. Na autách, ktoré tam parkovali, boli poohýbané stierače a polámané spätné zrkadlá. Udalosť prevzali na došetrenie štátni policajti.

Hotelový hosť vybuchoval na terase

Polícia prevzala preverený oznam občana na hotelového hosťa, ktorý v skorých ranných hodinách na terase apartmánu hotela City na Svätoplukovom námestí rušil nočný pokoj hlasným búchaním. Hliadka zistila, že ide o hosťa hotela, ktorý vyšiel na terasu, kde sa vymkol a nevie sa dostať z terasy do apartmánu. Hliadka MsP následne požiadala recepčnú hotela, aby otvorila jeho apartmán náhradným kľúčom. Problémom však bolo, že kľúč hosťa zostal zasunutý v zámke zvnútra, a tak nedokázala apartmán otvoriť z chodby. Následne hliadka MsP zavolala na miesto hasičov, ktorí dvere do apartmánu násilne a s poškodením zámky otvorili a hosťa z terasy vyslobodili. Hosť neutrpel žiadne zranenia a za pomoc sa poďakoval všetkým zainteresovaným.

 

Spracovala: Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022