Nedoplatky za vodu na Orechovom dvore majú klesnúť
20. jún 2019
Komisia mestského zastupiteľstva pre sociálne veci, bývanie a podporu verejného zdravia navrhla montáž predplatných vodomerov na Orechovom dvore

Komisia mestského zastupiteľstva pre sociálne veci, bývanie a podporu verejného zdravia navrhla montáž predplatných vodomerov na Orechovom dvore.

S realizáciou projektu, ktorého financovanie bude zabezpečené z nájomného obyvateľov bývajúcich v spomínanej lokalite  súhlasil aj primátor Nitry Marek Hattas.

O investičnej akcii i termínoch začatia prác informovala  predsedníčka komisie Anna Šmehilová:

Inštalácia vodomerov na Orechovom dvore je jedno z aktívnych opatrení mesta, ako predchádzať nedoplatkom jeho obyvateľov na vode. S realizáciou by sa malo začať už cez letné mesiace. Snažíme sa s odborníkmi hľadať riešenia, ktoré sú spoločensky zodpovedné,“ povedala poslankyňa.

Prioritou investičnej akcie je ešte väčšie zníženie nedoplatkov a zvýšenie celkovej zodpovednosti občanov pri zabezpečovaní svojho bývania. Výsledky prináša aj dlhoročná terénna a sociálna práca na Orechovom dvore.

„V danej lokalite evidujeme v súčasnosti historicky najnižšie nedoplatky na nájomnom. Preto som rada, že tu začíname mať pozitívne výsledky. Samozrejme, budeme hľadať aj ďalšie aktívne nástroje,“ dodala Anna Šmehilová.

Cena za jeden vodomer je 169 eur bez DPH. Ďalšími položkami k nastaveniu správneho fungovania systému bude dodanie kariet pre nájomcov s čítacím zariadením a softvérom. Montáž vodomerov zabezpečia pracovníci Službytu.

Andrej Jančovič

foto: wwww.kosicednes.sk


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022