Nechajte automobily doma a poďte do práce autobusom alebo bicyklom
10. september 2019
Aj mesto Nitra sa zapája do Európskeho týždňa mobility

Aj mesto Nitra sa zapája do Európskeho týždňa mobility.

 

Mestá, ktoré podporujú chôdzu či jazdu na bicykli, sú vnímané svojimi obyvateľmi ako atraktívnejšie, s nižšími emisiami, menším preťažením a vyššou kvalitou života. Nitra chce byť takýmto mestom a aj to je jeden z dôvodov, prečo sa zapojila do Európskeho týždňa mobility.

Témou tohto ročníka je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom Prejdime sa spolu! Európsky týždeň mobility sa uskutoční v týždni od 16. do 22. septembra a umožní mestám a obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy.

Chcete vedieť, na čo sa v Nitre môžete tešiť? Všetci nemotoristi a cyklisti sa vo štvrtok 19. septembra môžu v centre mesta pri starom Tescu a na Chrenovskom moste na chvíľu zastaviť a za odmenu, že už od ranných hodín šliapu do pedálov, sa môžu naraňajkovať. Cykloraňajky pre nich naservíruje nitrianska radnica a občianske združenie Rozbicyklujme Nitru !

V piatok 20. septembra sa v Mestskom parku na Sihoti uskutoční Deň športu ako prezentácia športových klubov so súťažami pre deti. 

Dopravné ihrisko na sídlisku Chrenová bude v sobotu 21. septembra v rámci Dňa bezpečnosti miestom atraktívnych ukážok činnosti Hasičského a záchranného zboru a prezentácie činnosti Policajného zboru SR.

Európsky týždeň mobility ponúka aj ďalšie vymoženosti. Vlakmi budete môcť cestovať za polovičné cestovné a prvú hodinu bikesharingu budete mať od Arrivy zadarmo. Skrátka neprídu ani ľudia, cestujúci autobusmi mestskej autobusovej dopravy či občania, dochádzajúci do Nitry z okolitých miest a obcí. Aj oni budú môcť využiť na svoju prepravu do krajského mesta zľavnené cestovné autobusmi  MAD aj prímestskej dopravy.  

„Hlavným cieľom Európskeho týždňa mobility je motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná autobusová doprava, chôdza, či cyklistika, a tým prispieť k zlepšeniu kvality ovzdušia. Lebo len toto sú spôsoby ako urobiť z miest príjemnejšie miesta pre život a prácu,“ povedal hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.  

 

Ľudmila Synaková


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022