Národné dni na podporu ekonomiky Slovenska
11. október 2019
Uskutočnia sa od 14. do 20. októbra

Uskutočnia sa od 14. do 20. októbra.

 

Akcia po roku opäť plánuje podporiť domáce produkty a slovenských výrobcov. Tá je dôležitá, nakoľko kupovaním výrobkov – „Krajina pôvodu Slovensko“ podporujeme nielen slovenskú ekonomiku, ale aj zamestnanosť v jednotlivých regiónoch – a zároveň posilňujeme našu národnú identitu.

Ako sa do akcie zapojiť? Jednoducho. Nakupovaním slovenských výrobkov, z ktorých je väčšina mimoriadne kvalitná. A dobrou správou je, že ľudia majú o slovenské výrobky záujem. „Každoročne sa nám darí nadchnúť touto myšlienkou viac ako milión občanov Slovenska, ktorí sa aktívne zapájajú svojimi nákupmi do kampane a pomáhajú tak spoločne zlepšovať život nás všetkých,“ konštatuje ambasádorka projektu „Pýtajme si slovenské“ Bohumila Tauchmannová.

Projekt Kvalita z našich regiónov, ktorého sú Národné dni súčasťou, za posledné roky zvýšil záujem spotrebiteľov o sledovanie krajiny pôvodu pri nákupoch viac ako o polovicu, o šesťdesiat percent. „Je povzbudzujúce, že si spotrebitelia čoraz viac uvedomujú dôsledky svojho nákupného správania na makroekonomiku krajiny, v ktorej žijú,“ dopĺňa Bohumila Tauchmannová.  

 

Andrej Jančovič

Ilustračné foto: www.pixabay.com 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022