Námestie i pešia zóna v sobotu ožili
7. jún 2017
Festivalom chutí a ďalšími podujatiami ožilo prvú júnovú sobotu Svätoplukovo námestie a pešia zóna v Nitre

Festivalom chutí a ďalšími podujatiami ožilo prvú júnovú sobotu Svätoplukovo námestie a pešia zóna v Nitre. Počasie prialo, a tak návštevníci až do neskorých večerných hodín obliehali ochutnávkové stánky 34 výrobcov a rôznych prevádzok so sortimentom  gastronomických špecialít, vín, pív a ciderov z nášho kraja. Podvečer prešiel pešou zónou pestrofarebný sprievod bubeníckeho festivalu drumpoint, ktorý nemá obdobu nikde inde na Slovensku. (SY)

 

foto: Festival chutí otvorili primátor Jozef Dvonč s partnerkou Margitou Štefánikovou a Bronislavom Tomkom krstom ich nového nápoja.

 

Tlačová správa

Už po tretíkrát sa v Nitre konala atraktívna gastronomická akcia s názvom Festival chutí Nitrianskeho kraja. Predstavili sa nielen regionálne špeciality a pestovateľov, ale aj kamenné reštaurácie, ktoré príšli „von“ za labužníkmi na pešiu zónu a Svätoplukovo námestie a ponúkli svoje chuťovky. Organizátori vybrali len prevádzky z Nitrianskeho kraja, ktoré si udržujú stabilnú úroveň a ponúkajú výnimočné delikatesy. Pozvali len priamych producentov a menšie značky.
Umenie kuchárov doplnil bohatý sprievodný program v rámci Osláv dňa sv. Urbana: príjemná swingová hudba pri degustácii najlepších regionálnych vín vo vínnom stane či jazzové korzo pri gastronomických prevádzkach. Na svoje si príšli aj milovníci bubnov, rytmu a južanského temperamentu. Súčasťou festivalu bol Medzinárodný festival bubnov a perkusií drumpoint Slovakia 2017 sprevádzaný krásnymi tanečnicami. Návštevníci si mohli oddýchnuť pod živou zeleňou, pre deti bol pripravený kútik s hrami a o tieň sa im postarajú prestrešené stánky aj slnečníky. Večer prebehla nefalšovaná Fiesta pod Zoborom. Kubánska kapela, sambové tanečníčky a bubeníci. (Kristína Ďuracká)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022