Nákladiaky na Chrenovej a v Janíkovciach nezaparkujú
19. september 2019
Uznesenie mestského zastupiteľstva začne platiť 1. januára 2020

Uznesenie mestského zastupiteľstva začne platiť 1. januára 2020.

 

Poslanci mestského zastupiteľstva na septembrovom zasadnutí vyšli v ústrety požiadavkám občanov najmä z Chrenovej, ktorí kvôli objemným firemným nákladiakom s reklamnými potlačami nevedeli často po návrate z práce večer zaparkovať. 

Technické a časové detaily uznesenia mestského zastupiteľstva spresnil hovorca nitrianskej radnice Tomáš Holúbek: „Obmedzenia pre parkovanie sú pre autá nad 3,5 tony s dĺžkou väčšou ako päť metrov v mestskej časti Chrenová. Zákaz bude v platnosti od januára a bude platiť od šiestej večera do ôsmej rána.“

Chrenová sa tak pridala ku Klokočine a Dielom, kde podobné obmedzenia pre nadrozmerné vozidlá platia už od roku 2017.

Aj napriek pozitívnej správe pre občanov Chrenovej je nutné podotknúť, že áut je v Nitre stále viac ako parkovacích miest. Aj preto radnica musí hľadať  ďalšie vhodné lokality, kde by mohli autá zaparkovať.

Riešením sú záchytné parkoviská. Úlohu nájsť vhodné lokality dostala od zastupiteľstva Komisia MZ pre územné plánovanie architektúru, verejný priestor a investičnú činnosť, ktorej odbornými radami pomôže Útvar hlavného architekta.  

Spracovaný by tiež mal systém rezidentského parkovania, prvým krokom je zisťovanie počtu áut v jednotlivých uliciach, ktoré začne už túto jeseň.   

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022