Najstaršia obyvateľka Nitry oslávila 105 rokov
18. september 2023

Pani Juliana Jarošová sa narodila v roku 1918 a svoje jubileum oslávila 26. júna. S rodinou žije v Horných Krškanoch, kam sa vrátila v roku 1959.

Podobne sme sa u pani Jarošovej stretli aj pred dvomi rokmi a musím povedať, že pani Juliana sa vôbec nemení, uchováva si svoju životnú energiu. Bolo to pre mňa vzácne stretnutie. Želám jej hlavne veľa zdravia a radosti do dní,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas, ktorý bol jubilantke osobne zagratulovať u nej doma.


Ku gratulantom sa pridal aj poslanec za Krškany Miroslav Gut. Podľa jeho slov je pani Jarošová milý a usmievavý človek s bohatými životnými skúsenosťami a dobrou pamäťou. „Bolo pre mňa veľkou cťou patriť medzi osobných gratulantov a môcť sa trochu porozprávať aj o rokoch dávno minulých. Ku krásnemu životnému jubileu jej z celého srdca prajem pevné zdravie, veľa šťastia, radosti zo života a pokojný život v kruhu svojich najbližších,“ gratuloval Gut.

Juliana Jarošová je najstaršou obyvateľkou mesta pod Zoborom. V Nitre žije ešte jedna pani s rovnakým krstným menom. „Máme ešte jednu pani, ktorá bude mať v novembri 105 rokov, rovnako ako táto pani Juliana, ale tak je predsa len o pár mesiacov mladšia,“ prezradil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Lenka Mareková
foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Čaká nás už druhá Primátorská kvapka krvi v tomto…
24. apríl 2024
Deň advokácie: Využite bezplatnú právnu pomoc na…
23. apríl 2024
Registrácia predajcov na Vianočné trhy v Nitre…
22. apríl 2024
Zeleň prerastajúca hranice pozemku spôsobuje…
17. apríl 2024