Nájdená peňaženka i riešenie konfliktov na Mostnej ulici
19. február 2019
Prinášame zaujímavé prípady z minulého týždňa, pri ktorých zasahovala nitrianska mestská polícia

Nájdená peňaženka

Hliadke mestskej polície na Staničnej ulici odovzdal poctivý nálezca peňaženku. Neboli v nej peniaze, ale kompletné doklady študenta nitrianskeho gymnázia. Po spísaní úradného záznamu bol prípad posunutý na doriešenie  štátnej polícii.

Stratený kufor 

Mestskí policajti našli na autobusovej stanici opustený kufor s dokladmi. Po spojení sa s majiteľkou bolo zrejmé, že batožina bola vodičom autobusu vyložená omylom, nakoľko žena cestovala ďalej. Situácia  sa vyriešila tak, že stratený kufor jej bol odovzdaný v mieste bydliska.

Nebezpečný strom

Na Kláštorskej ulici bol preverený  oznam o starom  a poškodenom strome, nakoľko existovala hrozba, že môže spadnúť na frekventovanú cestu. Drevina bola mestskými policajtmi označená páskou a lesník, ktorý má pozemok v prenájme avizoval, že situácia bude okamžite vyriešená k bezpečnosti verejnosti. 

Poctivá občianka

Na mestskej polícii  bola odovzdaná hotovosť, nájdená na Chrenovej. Po zaevidovaní bol nález zverejnený na stránke mestskej polície v rubrike – „Straty a nálezy.“

Ponúkali cukríky

Mestskí policajti v Janíkovciach vykonali pohovor s mužom a jeho jedenásťročným synom. Dôvod bol ten, že chlapca kontaktoval neznámy muž v čiernom aute, ktorý mu ponúkal cukríky. Po rozhovore boli skontrolované všetky ulice v Janíkovciach, podozrivé auto ale nájdené nebolo. Informácia bola následne odovzdaná  operačnému pracovníkovi, ktorý  ju distribuoval ostatným hliadkam.

Vypili borovičku

Pri hoteli River vypila skupina mladých ľudí fľašu borovičky. Počas pohovoru s hliadkou MsP  a absencii zistenia totožnosti, bola podgurážená skupina predvedená na mestskú políciu. Trom dievčatám bolo nameraných od 0,22 do 1,2 promile alkoholu. Privolaní rodičia boli informovaní o stave detí a  poučení o postupe riešenia deliktu. S dievčatami boli dve dospelé osoby, jeden z mužov dostal pokutu, druhý bol napomenutý za priestupok konzumovania alkoholu na verejnom priestranstve.

Zasahovali hasiči

Počas kontroly verejného poriadku na Staničnej ulici mestskí policajti spozorovali hustý čierny dym. Obhliadkou zistili, že horí umelohmotná smetná nádoba.  Privolaní boli hasiči situáciu  vyriešili.  Okrem poškodenej smetnej nádoby nevznikli žiadne  škody.

Čierna skládka

Na Krškanskej ulici bol preverený oznam, že na kraji hája sú nádoby s nebezpečným odpadom. Po príchode na miesto našla hliadka osemnásť nádob, ktoré obsahovali neznámu látku,  pripomínajúcu motorový olej. Pre podozrenie  naplnenia  trestného činu mestskí policajti privolali hliadku policajného zboru, ktorá prípad dorieši. 

Päsťou do tváre

V nočných hodinách bol prijatý oznam muža, ktorý uviedol, že na Mostnej  bol napadnutý päsťou do tváre. Keďže bol prekvapený, útočníka si nevšimol. Hliadke mestskej polície vedel poskytnúť iba jeho nekompletný opis, na základe ktorého páchateľ nebol nájdený. Poškodený muž bol poučený o možnosti podania trestného oznámenia a zároveň skontaktovaný s hliadkou policajného zboru.

Konflikt zaznamenali kamery

Operátor kamerového systému mestskej polície v nočných hodinách spozoroval konflikt osôb na Mostnej ulici.  Prípad bolo vyriešený v súčinnosti mestskej a štátnej polície.

 

Zdroj:   MsP Nitra

úprava textu: (AJ)

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022