Na mestskom úrade sa našla peňaženka s veľkou hotovosťou
5. február 2020
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície.  

 

Podpísal sa tromi krížikmi

Hliadka mestskej polície uložila šoférovi pokutu, pretože  parkoval s autom na chodníku. Šofér nemal peniaze, na tlačive o uloženej pokute sa prekvapivo podpísal tromi krížikmi s tým, že to je jeho podpis.

Na úrade našiel peňaženku s veľkou hotovosťou

Mestský policajt našiel počas služby v budove mestského úradu peňaženku. Okrem dokladov, platobných a vernostných kariet sa v nej nachádzala aj hotovosť 627 eur. Stratená buksa sa vrátila dôchodkyni na útvare mestskej polície.  

Uhynutá srna na brehu rieky

Mestskí policajti prijali oznam o uhynutom zvierati v rieke.  Vyslaná hliadka mestskej polície oznam preverila a na mieste našla uhynutú srnu, ktorá už bola zachytená na brehu. Následne privolaný poľovník z miestneho poľovníckeho združenia zviera  prevzal.

Kradol na cintoríne

Hliadka mestskej polície riešila aj telefonát od občana, ktorý na mestskom cintorín prichytil päťdesiatosemročného muža pri krádeži rôznych predmetov z hrobových miest. Na mieste mestských policajtov čakal oznamovateľ, aj páchateľ. Muž sa k skutku priznal a za prítomnosti hliadky vrátil odcudzené predmety späť. Za priestupok dostal pokutu.  

Nezvládol pitie  

Muž ležal na Kupeckej ulici, hliadku policajtov zavolal čašník. O stave opitého tridsiatnika dostala informáciu aj jeho manželka. S pomocou príbuzných a taxíka sa mu napokon podarilo dostať domov.    

Bitka na Mostnej ulici

Motohliadka mestskej polície v ranných hodinách zistila na Mostnej ulici bitku dvoch mužov a  zabránila ďalšej eskalácii násilia. Starší z bitkárov bol zadržaný, prípad rieši policajný zbor.

Pomohli pri havárii

Mestskí policajti pomáhali pri dopravnej nehode na Novozámockej ulici. Okamžite privolali na miesto záchranné zložky a zraneným poskytli predlekársku prvú pomoc. Do ich príchodu zabezpečovali miesto nehody, aby neprišlo k opätovnému dopravnému incidentu.

Stratená dcéra sa našla

Mestský policajt na operačnom pracovisku prijal v nočných hodinách žiadosť o pomoc pri hľadaní sedemnásťročnej dievčiny. Tá mala byť podľa informácii  od jej otca v Mestskom parku na Sihoti s neznámym mužom. Tam ju však policajti nenašli. Napokon sa dievča našlo, bola u kamarátky.    

Bezdomovec v bytovke

V nočných hodinách mestskí policajti preverovali oznam o ležiacej osobe v obytnom dome na Čajkovského ulici. Po skontrolovaní výškového domu zistili, že  medzi druhým a tretím poschodím leží 38-ročný nitriansky bezdomovec. Muž dostal od policajtov informáciu o tom, že k prespávaniu môže využiť ubytovacie možnosti, ktoré sú poskytované osobám bez domova.

Kopali do smetiakov

Počas hliadkovania a kontroly verejného poriadku na najväčšom sídlisku, sa hliadka dozvedela o troch mládencoch, ktorí kopali do smetných nádob a popritom hlasne a vulgárne nadávali. Chlapci mali šestnásť, pätnásť a štrnásť rokov. Za priestupok boli starší chlapci napomenutí, pre maloletého mládenca si prišla matka, ktorá dostala upozornenie od policajtov o aktivitách svojho syna.  

 

spracoval: Andrej Jančovič

foto: www.pixabay


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022