Na Čermáni by mal pribudnúť očakávaný priechod pre chodcov
6. september 2019
K samotnej realizácii je potrebná predprípravná fáza

K samotnej realizácii je potrebná predprípravná fáza.

 

Nitrianskej radnici záleží na bezpečnosti ľudí – a aj preto sa pustí do investície priechodu pre chodcov na frekventovanej Cabajskej ulici.

Situácia pre chodcov v tejto časti Čermáňa je dlhodobo nevyhovujúca a pri nebezpečnom prechádzaní na druhú stranu – aj ohrozujúca zdravie účastníkov cestnej premávky. „Toto vedenie mesta sa na základe spomínaných skutočností preto rozhodlo, že situáciu musí riešiť, pretože je naozaj nebezpečná a ohrozuje obyvateľov,“ doplnil hovorca radnice Tomáš Holúbek.

Ohrozujúca aj z toho dôvodu, že nepomohli ani dopravné značky pri autobusových zastávkach, ktoré upozorňujú vodičov na možný stret s chodcami. Preto je najvhodnejším riešením vybudovanie spomínaného priechodu pre chodcov.

Aký bude ďalší postup?

Prvým krokom bude vypracovanie projektovej dokumentácie, ktorá sa pripravuje. Druhým, požiadanie odboru cestnej dopravy a pozemných komunikácií na okresnom úrade o určenie použitia a umiestnenia dopravného značenia, ktorým sa v danej lokalite zriadi chýbajúci priechod pre chodcov.

Radnica tiež ešte musí na Cabajskej ulici skompletizovať chýbajúce osvetlenie a technicky upraviť chodníky tak, aby sa mohol priechod vybudovať. Samotné vyznačenie priechodu je však záležitosťou župy, keďže Cabajská je cestou druhej triedy, a tie spravuje Nitriansky samosprávny kraj.

Isté až ale je, že vynovené budú autobusové zastávky. „Máme na to vyčlenených 2460 eur a tieto peniaze sú priamo určené na financovanie opráv týchto dvoch zastávok,“ spresnil Tomáš Holúbek.

Mesto – ak investíciu napokon dokončí – nadviaže na už zrealizované priechody pre chodcov, kde sa významne zvýšila bezpečnosť chodcov.

A to najmä na frekventovaných cestách, napríklad v centre mesta, na Chrenovej, v Janíkovciach či v Krškanoch.

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022