Muž strieľal z balkóna do holuba
15. október 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

 

Dvojica z Orechovho dvora ukradla veci za približne 400€  

Oznamovateľka ich nahlásila mestej polícii po tom, čo ukradli kozmetiku z drogérie na Jurkovičovej ulici na Klokočine. Polícia na mieste zadržala ženu, muž ušiel ešte pred príchodom hliadky spolu s kočíkom, v ktorom bolo dieťa. Podľa zadržanej ženy nebolo dieťa jej a muža nepoznala. Podľa oznamovateľky bola dvojica z Orechovho dvora, kam bola vyslaná druhá hliadka. Polícii sa podarilo nájsť matku dieťaťa, ktorou bola sesternica zadržanej. Potvrdila, že dieťa v kočíku je jej syn. Podľa polície bol celý prípad odovzdaný privolaným príslušníkom policajného zboru.  

Muž strieľal z balkóna do holuba

Hliadka polície bola vyslaná aj na ulicu Novomeského, kde žena nahlásila staršieho pána, ktorý mal z balkóna piateho poschodia strieľať do holuba. Sedemdesiatdeväťročný muž polícii uviedol, že mu na balkóne holuby neustále robia neporiadok, preto sa snažil zo svojej vzduchovky, ktorú má zakúpenú na športovú streľbu, trafiť holuba. Muž dostal pokutu.

Žena vyberala zo zbernej nádoby použitý olej 

Incident sa odohral pri obchodnom centre Kaufland, kde dvadsaťsedemročná žena z Dražoviec vybrala zo zbernej nádoby použitý olej. Hliadka našla ženu na Dolnočermánskej ulici. Priznala sa, že z nádoby vybrala šesť 1,5 litrových fliaš použitého oleja. „Na výzvu mestských policajtov žena fľaše vrátila na pôvodné miesto, vykonali s ňou pohovor a doriešili ju v zmysle priestupkového zákona,“ uviedla polícia.

Polícia o incidente informovala vedúceho pracovníka Kauflandu, ktorý prisľúbil, že nádobu zabezpečia.

Chlapcom v parku našli marihuanu, pred policajtami sa ju snažili ukryť  

Pri nočnej kontrole mestského parku hliadka spozorovala skupinku siedmich osôb na lavičke pri Malej Hangócke. Keďže mali hlasno pustenú hudbu, policajti ich chceli upozorniť na dodržiavanie verejného poriadku a čistoty. Keď policajti prichádzali k skupinke, jeden z chlapcov odhodil na zem plastovú krabičku. Hliadka si tiež všimla aplikátor upravený na fajčenie marihuany a plastovú fľašu upravenú na fajčenie marihuany.

„Mladíci pri komunikácii s mestskými policajtmi viditeľne znervózneli, na naše otázky odpovedali vyhýbavo a javili všeobecne známe medicínske príznaky požitia návykovej látky. Okrem alkoholu, ktorý mali u seba, príslušníci taktiež zacítili zápach marihuany,“ popísala situáciu polícia. Chlapci neodpovedali na otázky, či majú pri sebe návykové látky, ani čo je v krabičke, ktorú odhodili. Keď policajt otvoril krabičku, v ktorej bola marihuana, chlapec mu ju vytrhol z ruky a chcel ju zahodiť do jazera. Policajt mu v tom zabránil, na čo sa jeden z chlapcov priznal, že má pri sebe marihuanu.

„Pre dôvodné podozrenie z trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov, alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi mestskí policajti podozrivým osobám obmedzila osobnú slobodu a na miesto privolali hliadku policajného zboru, ktorá si prípad prevzala na ďalšie objasňovanie“ uzavrela incident polícia.  

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022