Mestskí policajti upozorňovali verejnosť, aby sa nestretávala vo väčších skupinách
19. marec 2020
Prinášame najzaujímavejšie prípady z minulého týždňa

Prinášame najzaujímavejšie prípady z minulého týždňa. 

 

Policajti vyzývali ľudí, aby sa nestretávali vo väčších skupinách

Príslušníci mestskej polície upozorňovali občanov vo viacerých lokalitách mesta, aby sa nestretávali vo väčších skupinách. Dôvodom osvety bola najmä skutočnosť, že pri veľkej koncentrácii ľudí je väčšia možnosť „chytiť“ koronavírus COVID-19. 

Hliadky upozorňovali aj nezodpovednú mládež

Mestskí policajti nielen spozorovali ale aj  upozorňovali skupinky žiakov vo viacerých lokalitách mesta, aby sa nestretávali vo väčších skupinách  a chránili sa tak pred koronavírusom. Hliadky im tiež vysvetlili, že karantény v školách sú hlavne z toho dôvodu, aby sa obmedzilo zhromažďovanie viacerých osôb na jednom mieste.  

Zranená žena na Chrenovej

Hliadka  mestskej polície spozorovala na Fatranskej ulici  zranenú staršiu ženu, ktorá spadla a silno krvácala z nosa a tiež mala tržné zranenia na čele. Bol pri nej aj jej syn. Mestskí policajti poskytli žene predlekársku prvú pomoc a zostali na mieste úrazu až do príchodu lekárov.

Rozoberali strechu z azbestu

Hliadka mestskej polície preverila aj telefonický oznam o rozoberaní strechy z azbestu. Po rozhovore s majiteľkou domu policajti nadobudli presvedčenie, že konanie napĺňa skutkovú podstatu trestného činu. Aj preto na Kopanickú ulicu prišli príslušníci kriminálnej polície.

Ležal v tráve

Hliadka mestskej polície tiež riešila oznam o mužovi, ktorý ležal v tráve na Chrenovej. Mestskí policajti zistili, že ide o bezdomovca, ktorý bol opitý. Hliadka opilcovi privolala rýchlu zdravotnú pomoc, ktorá muža prevzala. 

Na Čermáni našiel peňaženku s 200 eurami

Našla sa na Dolnočermanskej ulici, aj s osobnými dokladmi. Jej majiteľ nebol z Nitry a aj preto sa stratená vec odovzdala na obvodnom oddelení policajného zboru.

 

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022