Mestskí policajti riešili zablúdeného srnca aj odvážne fotenie na lešení
20. máj 2020
Prinášame vám prehľad tých najzaujímavejších prípadov z činnosti mestskej polície

Prinášame vám prehľad tých najzaujímavejších prípadov z činnosti mestskej polície.

 

Vystrašený srnček

V záhrade rodinného domu na Malíkovej ulici pobehoval zavčasu ráno vystrašený srnček. Popreskakoval oplotenie niekoľkých záhrad, no nevedel sa dostať von. Policajti mu na slobodu pomohli tým, že privolali hospodára poľovného združenia aj veterinára, ktorý srnca uspal narkotizačnou strelou. Takto utíšené – uspaté, ale nezranené zvieratko naložili do poľovníkovho automobilu a ten srnca vypustil do voľnej prírody.

Odvážne fotenie na lešení

Vo štvrtok 14. mája večer oznámil občan na mestskú políciu, že po lešení rekonštruovaného činžiaku na Považskej ulici sa pohybujú dvaja muži. Vyslaná hliadka po príchode na miesto činu zistila, že dvojica odvážlivcov sa vyšplhala až na strechu budovy, kde sa mladíci fotografovali v rôznych polohách a na rôznych miestach. Mestskí policajti ich vyzývali, aby zišli dole, čo nespratníci ignorovali. Muži zákona však dvojicu prešli cez rozum. Skryli sa a predstierali odchod od paneláku. No v skutočnosti striehli na moment, kým muži bezpečne sami zlezú na zem. Okamžite však obom Nitranom  vo veku 29 a 24 rokov udelili blokovú pokutu, ktorú obaja na mieste zaplatili. Svoj čin oľutovali a uznali, že ich konanie bolo nezodpovedné a nerozvážne. 

Muži zákona sa postarali o bezdomovca

Hliadka mestskej polície spozorovala vo večerných hodinách pri Čerpacej stanici na Hviezdoslavovej triede na Klokočine bezvládne ležiaceho muža. Zistili, že majú dočinenia so známym 45-ročným bezdomovcom, ktorého v tento deň ráno prepustili z povinnej karantény v ubytovacom zariadení nitrianskeho Amfiteátra. Ako je uvedené v správe mestskej polície:  „Muž sa im posťažoval na silné bolesti hlavy, ktoré sa mu začali po páde na zem a následný úder do hlavy. Pre podozrenie z epileptického záchvatu mu mestskí policajti privolali na miesto Rýchlej zdravotníckej pomoci. Posádka sanitky bezdomovca odviezla na ošetrenie.“

Divokú skládku identifikovali podľa zahodených listín a faktúry

V sobotu 16. mája polícia náhodne zbadala, že vedľa Ulice ku skládke niekto nelegálne vysypal odpad. Náhoda chcela, že si v papierovej časti odpadu všimli aj faktúru i viacero listín na určité konkrétne meno s adresou. A tak presne vedeli, kto je pôvodcom tejto nelegálnej skládky odpadu. Ako je uvedené v hlásení MsP, na Hurbanovu ulicu sa vybrali za 63-ročným podozrivým, ktorý sa k skutku po krátkom pohovore priznal. Muži zákona mu  dali peňažnú pokutu a vyzvali ho, aby odpad okamžite odstránil. Zároveň ho upozornili, že miesto prídu skontrolovať na druhý deň. Zistili však, že vinník ich poslúchol a odpad odstránil.  

Vystrájal na parkovisku

Pod rúškom noci a pod vplyvom alkoholu vystrájal a rušil nočný pokoj istý muž na parkovisku na Čajkovského ulici. Vyslaná hliadka na mieste činu práve spozorovala muža, ktorý práve pred ich očami poškodil pred ním stojaci Peugeot. Podgurážený muž z auta odtrhol rameno predného stierača. Muži zákona nespratníka identifikovali a zistili, že tieto neprístojnosti tu vystrája 19-ročný mladík z Cabaja-Čápora. Podgurážený mladík  bude svoje správanie ľutovať, pretože okrem mestskej polície na parkovisko prišla aj hliadka policajného zboru. Štátni policajti si na páchateľa dôsledne posvietili.

 

(SY)

ilustračné foto: Štefan Lechman


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022