Mestskí policajti riešili olej na ceste aj opitého a spiaceho pasažiera
5. jún 2020
Počas posledného májového týždňa zaznamenala mestská polícia viacero zaujímavých prípadov

Počas posledného májového týždňa zaznamenala mestská polícia viacero zaujímavých prípadov.

Ležiaceho muža odviezla sanitka

Na Dobšinského ulici preverovala hliadka mestskej polície v pondelok v noci 25. mája oznámenie o tom, že na zemi nehybne leží človek. Policajti sa pri rozhovore s mužom, ktorý prípad oznámil, zistili, že na zemi leží 36-ročný cudzinec z Ukrajiny s pobytom v Košiciach, s ktorým sa dotyčný muž vracal z podniku domov a ten zrazu stratil vedomie. Mestským policajtom vysvetlil presné miesto, kde sa muž nachádza – na Ružovej ulici. Tu ho aj našli, zjavne pod vplyvom alkoholu. Keďže na pohľad nevedeli vylúčiť vnútorné zranenia, privolali sanitku Rýchlej zdravotnej služby, ktorá Ukrajinca odviezla do nemocnice na vyšetrenie.

Mastnú škvrnu odstránil

Hliadka mestskej polície v utorok 26. mája spozorovala pri garážach na Ulici pri Červenom kríži mastnú škvrnu na asfalte o veľkosti približne 9 m2.. Policajti usúdili, že mastná škvrna by mohla byť potenciálne nebezpečná pre účastníkov cestnej premávky. Mestskí policajti zistili majiteľa garáže, avšak ten uviedol, že garáž prenajal občanovi Ukrajiny, ktorý momentálne pracuje v Nitre ako vodič mestskej  autobusovej doprave. Ten sa hliadke priznal, že znečistenie pred garážou zostalo po umývaní jeho auta saponátom. Za priestupok mu hliadka uložila blokovú pokutu, ktorú na mieste zaplatil. Poslúchol aj príkaz polície, aby škvrnu z verejného priestranstva odstránil. Na druhý deň mestskí policajti inkriminované miesto skontrolovali a zistili, že znečistenie odstránil.

Mladiství fajčili

Hliadka mestskej polície v utorok 26. mája popoludní preverila informáciu svojho kolegu, ktorý hoci bol mimo služby, ich zatelefonoval, že na skateparku na Popradskej ulici sa nachádza skupina detí, fajčiacich cigarety. Muži zákona okamžite zašli na miesto činu. Tu pristihli troch mladíkov ako znečisťujú verejné priestranstvo odhodením opaľkov z cigariet.  Chlapcov predviedli na útvar mestskej polície, kde zistili ich totožnosť a spísali s nimi zápisnicu. Dvom z nich, 16-ročnému mladistvému z Nitry a 15-ročnému chlapcovi z Lúčnice nad Žitavou uložili blokovú pokutu v polovičnej sadzbe. Priestupok najmladšieho, iba 14-ročného chlapca z Vajky nad Žitavou, vzhľadom na jeho nízky vek, odložili. Nezostalo však iba pri pokute, doma ich zrejme čakala minimálne „hubová polievka“, pretože pre chlapcov si museli prísť ich rodičia.

Vodič dodávky pri cúvaní poškodil  

V skorých ranných hodinách oslovil vodič dodávky hliadkujúcich policajtov. Oznámil im, že pri cúvaní nechtiac poškodil lampu verejného osvetlenia. Okrem toho ešte poškodil aj ozdobný kvetináč, z ktorého sa na dlažbu vysypala zem. Mestská polícia privolala na miesto príslušníka dopravnej polície Policajného zboru SR, ktorý prípad prevzal na doriešenie.

Cestujúci v autobuse zaspal   

Vo štvrtok 28. mája večer hliadka mestskej polície preverovala na Staničnej ulici telefonát vodiča autobusu. Ten mužov zákona požiadal o pomoc, pretože si sám nevedel pomôcť s cestujúcim, ktorý zaspal v autobuse a na jeho apel, aby vystúpil, absolútne nereagoval. Mestskí policajti zistili, že 32-ročný muž zo Serede si pred cestou vypil väčšie množstvo alkoholu. Muž sa napokon na naliehanie mestskej polície prebral a z autobusu vystúpil.

 

(SY)

Ilustračná fotka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022