Mestskí policajti pomáhali viacerým ľuďom, ktorí to prehnali s alkoholom
23. október 2019
Prinášame zaujímavé prípady, pri ktorých zasahovala mestská polícia

Prinášame zaujímavé prípady, pri ktorých zasahovala mestská polícia.

Nezvládli pitie

Dobré počasie lákalo viacerých k poháriku vínka, pivka, či niečoho tvrdšieho. Aj preto nie je prekvapivé, že mestskí policajti ratovali opilcov nielen v centre mesta, ale aj na väčších sídliskách. Všetci podgurážení, v jednom prípade žena, potrebovali pomoc lekárov.

Dohliadali pri dodávke pitnej vody

Hliadka mestskej polície pomáhala pri dodržiavaní verejného poriadku počas dodávky pitnej vody na Orechovom dvore. Celá akcia sa zrealizovala bez vážnejších incidentov.

Zvieratá pod mostom na diaľnici

Na výjazde z Nitry – smerom na Janíkovce pod diaľničným mostom – zbadali šoféri pohyb niekoľkých hospodárskych zvierat. Tie ušli z objektu Detského kútika Kolorka – Mikov Dvor. Policajtom sa napokon podarilo cez vyvalenú bránu zvieratá zahnať naspäť do objektu. Nasledujúci deň o udalosti dostali informáciu aj pracovníci zariadenia s tým, aby vykonali opatrenia proti ďalšiemu úniku zvierat.

Agresívny sused

Občan z Kmeťovej ulici volal mestských policajtov, nakoľko mu jeho sused, vykrikujúci neslušné slová, búchal na dvere. Po príchode hliadke uviedol, že sa mu tiež vyhrážal bitkou a zabitím. Hliadka oznamovateľovi vysvetlila, že uvedené konanie suseda spĺňa skutkovú podstatu trestného činu, následne preto muž zavolal na agresora hliadku policajného zboru. Policajti mestskej polície zotrvali na mieste a zabezpečovali ho až do príchodu štátnych policajtov.

Dezorientovaný nevidiaci muž

V centre mesta našla hliadka dezorientovaného nevidiaceho muža. Policajti zistili, že tento sa odčlenil od zvyšku nevidiacich, ktorí prišli do Nitry na výlet. Následne sa policajtom podarilo nakontaktovať sa s ostatnými účastníkmi zájazdu a dezorientovaného muža k nim dopraviť.

Andrej Jančovič

foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022