Mesto začalo so zveľaďovaním priestoru pri CVČ Domino
17. august 2021
Prioritou radnice je budovanie kvalitnejšieho verejného priestoru a opätovné využívanie ihriska

Prioritou radnice je budovanie kvalitnejšieho verejného priestoru a opätovné využívanie ihriska.

Ihrisko za CVČ je už niekoľko rokov uzavreté z dôvodu havarijného stavu. Poslanci ešte začiatkom mája schválili peniaze na jeho sanáciu. V prvej etape vyčlenili 20-tisíc eur a mesto začalo s prípravou konceptu opätovného využívania.

Prvé práce začali v pondelok 16. augusta zbúraním staticky narušeného múru v pôdorysnom tvare písmena „L“ od strany Mlynov. „V prvej fáze otvoríme priestor od ulice. Hrubé múry, ktorých životnosť už skončila, zbúrame a vytvoríme miesto pre zeleň a návštevy verejnosti,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas.

Prvá etapa obnovy potrvá do konca roka. V rámci nej radnica upraví verejný priestor od ulíc Chalupkova a Československej armády. Priestor ihriska bude oplotený transparentným plotom, aby bol zabezpečený vizuálny kontakt medzi priestorom ulice a ihriskom. Vznikne tu tzv „pocket park“ – malý verejný park, ktorý rozlohou nie je vhodný na veľké aktivity, ale poskytuje zeleň a miesto na posedenie.

Z dlhodobého hľadiska vznikne bezpečný priestor, ktorý bude slúžiť potrebám centra voľného času a zároveň ho bude môcť využívať verejnosť na šport a kultúru.

 

Lenka Mareková
foto: Roman Oravec
vizualizácie: ilustračné obrázky vizualizácií zo štúdie


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022