Mesto podporí botanickú záhradu univerzity
8. apríl 2019
Záhrada musí peniaze od mesta použiť najneskôr do konca novembra

Nitra, 8. apríl 2019

Záhrada musí peniaze od mesta použiť najneskôr do konca novembra.

Mesto Nitra podporí sumou 5-tisíc eur Botanickú záhradu SPU v Nitre. Obľúbené miesto exotickej zelene tak bude môcť aj vďaka finančnej injekcii mesta ešte viac skvalitniť činnosť i vybavenie záhrady.

Peniaze od mesta musí botanická záhrada použiť najneskôr do 30. novembra. „Finančné prostriedky možno použiť iba na prevádzku botanickej záhrady, nákup parkovej a záhradnej techniky, záhradného mobiliáru a zabezpečenie prevádzky botanickej záhrady počas víkendov,“  konštatuje sa v zmluve, ktorú podpísali primátor  Marek Hattas a rektorka SPU Klaudia Halászová.

„Aj týmto krokom mesta sa potvrdilo, že naďalej pokračuje výborná spolupráca mesta  s nitrianskymi univerzitami v rôznych oblastiach, “ doplnil  hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Botanická záhrada v Nitre bola založená v roku 1982 ako účelové zariadenie  vtedajšej Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre.  Botanická záhrada je aktuálne nielen vedeckým a pedagogickým pracoviskom univerzity, ale zabezpečuje aj kultúrnu, výchovnú a didaktickú činnosť.  V troch skleníkoch je 2-tisíc botanických druhov, 3-tisíc orchideí, zbierka záhrady má spolu viac ako 6-tisíc tropických rastlín.

 

(AJ)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022