Medzinárodná výstava na Agrokomplexe ponúkla zaujímavý program
22. august 2016
Na výstavisku Agrokomplex sa počas štyroch dní minulého týždňa uskutočnil už 43. ročník Medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy.

Na výstavisku Agrokomplex sa počas štyroch dní minulého týždňa uskutočnil už 43. ročník Medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy, na ktorej vystavovalo viac ako 500 vystavovateľov. Výstava ponúkla bohatý program a navštívili ju tisíce návštevníkov.

Na slávnostnom otvorení výstavy sa 18. augusta zúčastnili aj  traja  najvyšší  ústavní činitelia  – Andrej Kiska, Andrej Danko a Robert Fico, ktorí sa vo svojich príhovoroch zhodli na tom, že naďalej budú pokračovať subvencie pre poľnohospodárov s tým, že cez túto oblasť je potrebné ešte viac rozvíjať krajinu. Slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie má v tejto oblasti tri ciele, ktorými sú – boj proti nečestným praktikám, znižovanie administratívnej záťaže pre poľnohospodárov v súvislosti s Európskou úniou a tiež ochranu lesov.

„Slovensko bude presadzovať myšlienky týkajúce sa živočíšnej výroby a výroby mlieka a potrebné je pozrieť sa na inú štruktúru odbytu a spoločne podporovať živočíšnu výrobu slovenských krmovín, pretože je to jediná cesta ako dať dokopy všetky aspekty, ktoré na Slovensku máme,“  uviedol, okrem iného, predseda vlády SR Robert Fico.

Na podujatí rôznymi formami participovalo aj mesto Nitra, keď v rámci expozície Nitrianskeho samosprávneho kraja ponúklo návštevníkom informácie o turistických miestach v Nitre a regióne, ale aj o atrakciách v partnerských mestách.  

Návštevníkov zo všetkých kútov Slovenska, ale aj zo zahraničia iste zaujali aj rozmanité sprievodné podujatia –  Regióny Slovenska, Živnostenské trhy, Dni poľa, Farmárske trhy, Dožinky, Gazdovský dvor, ale aj nové súťaže – druhý ročník o najkrajšiu zeleninu a tretí ročník súperenia pestovateľov o najkrajšie ovocie.

FOTO: Na slávnostnom otvorení sa zúčastnili – zľava, primátor J. Dvonč, podpredseda NR SR B. Bugár, exprezident I. Gašparovič, predseda NR SR A. Danko, prezident A. Kiska, predseda vlády R. Fico a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka G. Matečná.

 

 

(J)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022