Materská škola Topoľová je v novom šate
6. august 2020
Cena investície sa vyšplhala na viac ako 190-tisíc

Cena investície sa vyšplhala na viac ako 190-tisíc.

 

Predprimárne vzdelávacie zariadenie v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitry – MŠ Topoľová – je po rekonštrukcii. V rámci nej bolo prioritné najmä zateplenie budovy, na ktoré sa použila väčšina finančných prostriedkov z celkovej sumy investície. „Najväčšou položkou pri investícii bol kontaktný zatepľovací systém dosiek z minerálnej vlny a silikátovej omietky. Suma za tieto práce sa vyšplhala cez 120-tisíc eur,“ konštatuje sa v zmluve o uskutočnení prác, ktorá je zverejnená na oficiálnom webovom sídle mesta – nitra.sk    

Oplechované sú tiež parapety, aj atiky strechy, ktoré sú z plastového plechu. Vymenili sa vetracie mriežky, rekonštrukciou prešiel aj bleskozvod. Ďalšie práce súviseli s odvozom a likvidáciou stavebného odpadu, finančné prostriedky pri vylepšení vzhľadu a funkčnosti materskej školy  boli vynaložené aj na potrebný prenájom lešenia.   

Investícia by mala ušetriť finančné prostriedky mesta na energiách, nemenej dôležitou skutočnosťou je aj pekný vzhľad budovy, ktorá momentálne patrí medzi najkrajšie materské školy v Nitre.

 

Andrej Jančovič

 foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022