Materská škola Piaristická má novú telocvičňu
9. december 2020
Na rekonštrukcii sa podieľala radnica, Nitrianska komunitná nadácia aj rodičia

Na rekonštrukcii sa podieľala radnica, Nitrianska komunitná nadácia aj rodičia.

 

Telocvičňa v Materskej škole Piaristická si vyžadovala rekonštrukciu. Mesto Nitra, ktoré je zriaďovateľom materskej školy, Nitrianska komunitná nadácia a rodičia detí spojili svoje sily, vďaka čomu má škôlka vynovenú telocvičňu.

„Telocvičňa bola vo veľmi zlom stave, museli tam byť oškrabané steny až do tehly, urobená nová omietka, stierka, maľovka,“ popisuje práce riaditeľka školy Jana Matušková. Okrem stavebných prác škola investovala aj do nových svietidiel, telocvičného náradia a skriniek.

Materskej škole sa podarilo získať dotáciu z grantového programu Nitrianskej komunitnej nadácie Klub darcov. Projekt bol zaslaný pod názvom „Rekonštrukcia telocvične“ s požadovanou sumou 1000 € na podlahu, materiál a malú časť náradia. Škole sa podarilo získať plnú sumu. „Peniaze z Nitrianskej komunitnej nadácie išli z podstatnej časti na podlahu a malá časť na náradie. Samozrejme, podlaha stála oveľa viac, zvyšok doplácal Mestský úrad Nitra,“ hovorí Matušková. Radnica sa na spolufinancovaní podieľala sumou 8 812 €.

K lepšiemu stavu telocvične prispeli aj rodičia. „Aby sme už nemuseli dávať do novej telocvične staré skrine, zaobstarali sme nové. Bol to sponzorský dar od rodičov,“ dodáva Matušková.

 

Lenka Mareková

Foto: pred rekonštrukciou – archív MŠ Piaristická, po rekonštrukcii – Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022