Matej Tóth nedokončil preteky na majstrovstvách sveta
30. september 2019
Extrémne podmienky sa stali stopkou pre viacerých favoritov na zlato

Extrémne podmienky sa stali stopkou pre viacerých favoritov na zlato.

 

V sobotu po desiatej sa vo viacerých domácnostiach nepozeral Funes, ani Belmondo, pretože na „dvojke“ fičali preteky v chôdzi na  päťdesiatkilometrovej trati. Na štart najdlhšej atletickej disciplíny sa postavil aj rodák z Nitry a najväčší ašpirant na titul –  Matej Tóth.

Závod mal extrémne klimatické podmienky, nedokončili ho viacerí favoriti. A, žiaľ, ani majster sveta, ktorý prvé chodecké kroky robil v meste pod Zoborom. Olympijský víťaz začal preteky dobre, počas úvodných kilometrov sa etabloval medzi medailové trio. Dodržiaval aj tempo päť minút na jeden kilometer. Potom však prišla kríza. A aj prepad z druhého miesta na desiate.

Dôvod? Žalúdočné  problémy. A nakoniec, aj odstúpenie z pretekov, tesne pred tridsiatym kilometrom. „Hovoril som si, že budem rešpektovať svoje telo. Pri mojich pocitoch som si nevedel predstaviť, že v takomto stave ešte pôjdem viac ako dvadsať kilometrov. Hlava rezignovala a pridalo sa aj telo. Keď som videl, že nie som schopný dobiehať ženy, ktorým dávam kolo, alebo aspoň zvládnuť to smiešne tempo, bol koniec,“ doplnil dôvody svojho skreču  Matej Tóth, ktorý má aj najvyššie ocenenie mesta – Čestný občan mesta Nitry.

Momentálne Matej Tóth regeneruje, s prípravou začne až v novembri. Budúci rok ho čaká olympijský závod v Tokiu, kde pravdepodobne  ukončí svoju bohatú a úspešnú kariéru.

 

Andrej Jančovič

foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022