Majstrovstvá Slovenska v desiatich tancoch v Nitre
22. február 2016
V  Nitre sa konali majstrovstvá Slovenska v desiatich tancoch.

V  Nitre sa konali majstrovstvá Slovenska v desiatich tancoch. Pred finálovým galavečerom, do ktorého postúpili najlepšie dvojice, pozdravil súťažiacich i organizátorov i primátor Nitry Jozef Dvonč. Vo svojom príhovore poprial tanečníkom v samotnej súťaží veľa úspechov a tiež príjemný pobyt v Nitre. 

Na súťaži sa predstavilo viac ako 200 tanečníkov, ktorí boli rozdelení podľa veku do šiestich kategórií. V kategórii latinsko-amerických tanečné dvojice predviedli sambu, čaču, rumbu, paso doble a džajv, v kategórii štandardných plesových tancov to zas boli – vals, tango, viedenský valčík, slovfox a quick step.

Súťažiacich hodnotila 11-členná medzinárodná  porota, z nitrianskych tanečných párov sa najlepšie umiestnila dvojica Marek Kajan a Janka Slezáková z Akadémie tanca Nitra, ktorá skončili v kategórii do 21 rokov na štvrtom mieste.

Čo sa týka ďalších nitrianskych tanečníkov, v juniorských kategóriách skončili na desiatom mieste Andrej Balko a Liana Makošová a na dvanástom mieste sa umiestnili Christián Bóri a Dominika Lenghartová. V galaprograme sa predstavili pianista Jozef Hollý a umelecký súbor Čarovné ostrohy.  

(j)

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022