Ľavé a pravé odbočenia pomohli na Škultétyho ulici
6. september 2019
Investícia sa zrealizovala v auguste

Investícia sa zrealizovala v auguste.

 

Jej sfinalizovanie významne uľahčilo dopravnú situáciu v spomínanej lokalite. Na Škultétyho ulici totiž bývala náročná premávka najmä ráno, kedy ľudia, ktorí v tejto časti Klokočiny bývajú, cestujú do práce. Dopravnému zaťaženiu výrazne pridávali aj rodičia, voziaci deti do miestnej základnej školy.  

Svoje o tom vie aj tridsiatnik Tomáš, ktorý sa podelil o svoje skúsenosti: „Odbočiť z ulice od základnej školy doľava pri dopravnej špičke – to mi niekedy trvalo aj desať minút. Kolóny trúbiacich áut tiež na pokoji nepridali a neskoré príchody do práce sa zase nepáčili mojim nadriadeným.“

Aktuálny stav? Áut je počas piatkového septembrového rána na ceste minimum. „Teraz je to už výrazne lepšie, ulica ako aj vidíte, je teraz prázdna. Ešte viac by možno pomohol kruhový objazd,“ zauvažovala Lenka, ktorá išla s deťmi do školy peši.   

Realizácia investície sa v minulosti viackrát, aj napriek žiadostiam občanov i klokočinských poslancov odkladala. Nové vedenie radnice ale vypočulo „hlas ľudí“ a investíciu promptne sfinalizovalo. „Môžem úplne otvorene aj za vedenie mesta povedať, že sme radi, pretože sa dopravná situácia v tejto lokalite výrazne zlepšila. Mesto, ak mu to finančné možnosti dovolia, bude v podobných investíciách, ktoré zlepšujú život občanov, pokračovať vo všetkých mestských častiach,“ povedal Tomáš Holúbek, hovorca radnice.

 

FOTO: Ľavé a pravé odbočenia zlepšili dopravnú situáciu na Klokočine. 

Andrej Jančovič

 foto: autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022