Kvetiny polievame šesť dní v týždni
9. august 2019
V budúcnosti pribudnú mestu do správy aj lesíky stromov v priemyselnom parku

V budúcnosti pribudnú mestu do správy aj lesíky stromov v priemyselnom parku.

Pracujeme na tom, aby bola Nitra zakvitnutejšia a zelenšia. Horúčavy totiž sužujú nielen nás, ale aj kvetiny. Preto pracovníci Strediska mestských služieb polievajú kvetiny či kríky každý deň, vrátane soboty.

Stretnúť ich môžete veľmi skoro ráno, v teréne sú už od štvrtej a s polievacím maratónom končia, keď teplota dopoludnia neúnosne stúpne.

Na polievanie používajú tri cisterny, z toho je jedna malá multikára. Tou zalievajú kvetináče na stĺpoch a niektoré mobilné nádoby, ku ktorým sa veľké cisterny nedostanú. Kvetináčov na stĺpoch máme približne dvesto. Veľké cisterny zalievajú kvetinové záhony, letničkové alebo trvalkové.

Ak výrazne prší, vtedy sa ide na zálievku stromov, ktoré potrebujú vodu intenzívnejšie hlavne v prvom polroku po vysadení.

Máme zmluvu s Povodím Váhu, na základe nej vodu na zalievanie berieme z Hangócky. Druhé odberné miesto je zo studne na Cintorínskej ulici.

V budúcnosti očakávame, že povinnosti súvisiace s polievaním nám ešte pribudnú. Dôvodom je paradoxne priemysel v meste. V priemyselnom parku bolo porobených mnoho výsadieb zelene, vznikli tu celé lesíky stromov. Momentálne sa o ne starajú investori, po skončení kontrolného obdobia prejdú tieto výsadby pod mesto.

 

Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022