Kúpalisko patrí k obľúbeným miesta oddychu Nitranov
5. august 2019
Rozľahlý areál poskytuje aj možnosti športovania

Rozľahlý areál poskytuje aj možnosti športovania.

Rekreačný areál pod hradom ponúka šesť bazénov. Na kúpalisku sa môže rekreovať viac ako tritisíc návštevníkov.

Návštevníci kúpaliska si počas tohto leta mierne priplatia, no aj napriek tomu vychádza kúpanie na Letnom kúpalisku v Nitre najlacnejšie v širokom okolí. Mierne zvýšenie cien kúpaniachtivých neodradilo. Sami sme boli svedkami, že krátko pred 10. hodinou sa smerom ku kúpalisku hrnú davy návštevníkov. Pred dvomi pokladnicami sa vytvárajú dva rady. 

„Ja nepotrebujem ísť nikam mimo Nitry, mne sa tu páči. Chodím sem celé roky, mne sa tu páči a som maximálne spokojná. Nájdem tu všetko, čo pre oddych potrebujem – fajnovú vodu, tieň, aj niečo pod zub,“ konštatuje jedna z návštevníčok. 

Tí, čo si chcú zaplávať, využívajú 50-metrový plavecký bazén, v ktorom hĺbka dosahuje maximálne 150 centimetrov, ďalšie dva bazény majú dĺžku 37,5 metra a 27 metra a vodu vyhrievanú na približne 25 stupňov.

Rodičia malých detí privítali, že v novej kúpacej sezóne ich deti nie sú vystavené priamemu slnečnému žiareniu, pretože detský bazén je prekrytý plachtami upevnenými na kovových stojanoch. Voda v detskom bazéne, kde voda dosahuje maximálne 90 centimetrov, je tiež ohrievaná. Deti sa na kúpalisku môžu vyšantiť na šmýkadlách, alebo na tobogane s dĺžkou dráhy 83 metrov, končiacom v dojazdovom bazéne. Ďalšími vylepšením je, že priestor medzi rekreačným a detským bazénom vydláždili, čím sa prostredie skultúrnilo. Návštevníci, ktorí sa radi opaľujú, sa iste potešili ďalším dokúpeným ležadlám.

Mestské kúpalisko sa nachádza v tichej lokalite mestského parku s atraktívnym výhľadom na siluetu Nitrianskeho hradu. Prevádzkuje ho mesto Nitra prostredníctvom spoločnosti Službyt Nitra, ktorá má pod palcom údržbu hnuteľného mestského majetku

„Stretol som sa s názorom, že na našom kúpalisku je studená voda. To nie je pravda. Sú ľudia, čo na kúpalisku neboli niekoľko rokov a netušia, že vodu zohrievame,“ konštatuje Miloš Dovičovič zo Službytu Nitra.  

Okrem kúpania a opaľovania poskytuje rozľahlý areál aj možnosti športovania. Návštevníci si môžu zahrať plážový futbal, bedminton, či nohejbal.

Otvorené je každý deň, v pondelok od 12. h. do 19.30 h., od utorka do nedele od 10. h. do 19.30 h. Vstupné na kúpalisko sa tohto roku zvýšilo. Dospelý návštevník s trvalým pobytom v Nitre zaplatí 3,50 eura, mimo nitrianski návštevníci majú vstup za 4 eurá, dieťa do 15 rokov zaplatí 2 eurá,  postihnuté dieťa a dieťa do 3 rokov má vstup zadarmo, dôchodca a zdravotne postihnutý dospelý platia 2 eurá. Občan, ktorý sprevádza  postihnutého dospelého môže ísť na kúpalisko zadarmo. Požičanie ležadla a slnečníka je za 2,50 eura. Zvýšený príjem zo vstupného sa použije na ďalšie skultúrnenie prostredia a celkové zlepšenie služieb poskytovaných na kúpalisku.                                                                             

Ľudmila Synaková

foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022