Krškany majú nové fitness stroje
23. september 2019
Aktívni ľudia sú veľkou devízou mesta. Veľa ich pôsobí aj v Občianskom združení Krškany 2020

Aktívni ľudia sú veľkou devízou mesta. Veľa ich pôsobí aj v Občianskom združení Krškany 2020.

 

Práve ľudia zo spomínaného občianskeho združenia majú veľkú zásluhu na tom, že v areáli futbalového ihriska v Dolných Krškanoch sú nové fitnes stroje, ktoré pomôžu dostať telo do ideálnej kondície.  

A keďže stopku nedeľnému slávnostnému odovzdávaniu športoviska nedalo ani počasie, akcia mohla krátko po tretej začať. Prišlo aj na praktické vyskúšanie strojov, deti, mládež aj dospelí vyskúšali všetky a precvičili nielen svaly nôh, brucha, rúk, ramien, ale aj trapézových partií na chrbte. Pravidelné cvičenie na rotopede im zas pomôže získať potrebnú kondíciu a vytrvalosť.   

Za vznikom  športoviska je ale kusisko roboty. „Urobil sa veľký počet dobrovoľníckych hodín, chcel by som poďakovať všetkým členom Občianskeho združenia Krškany 2020, ale aj občanom našej mestskej časti, ktorí nás podporili v hlasovaní v grantovom projekte Mením moje mesto 2019,“ povedal predseda výboru mestskej časti Krškany Miroslav Gut, ktorý tiež šéfuje aktívnemu občianskemu združeniu.    

V rámci grantového programu Mením moje mesto získal projekt viac ako štyristo hlasov, celková suma podpory sa vyšplhala na 4000 eur. Aktivity ľudí v tohtoročnej edícii ocenila i správkyňa Nitrianskej komunitnej nadácie Ľubica Lachká: „Tento grantový program je úžasný v tom, že má potenciál aktivizovať veľké množstvo ľudí v našom meste. Myslím si, že všetky projekty, ktoré aj nezískali body, sú vynikajúce nápady a môžeme z nich čerpať v budúcnosti.“

Cvičiaca zostava sa páči aj občanom Krškán: „Konečne tu  máme niečo aj my, je to dobré hlavne pre mladých, ktorí sa už skoro vôbec nehýbu, ale len sedia za počítačmi,“ podotkol starší pán, ktorý išiel na nedeľný zápas domáceho futbalového družstva, ktoré hrá siedmu ligu.

„Myšlienka realizácie ihriska s posilňovacími strojmi nie je nová a som rád, že sa nám ju podarilo vďaka projektu Mením moje mesto zrealizovať. Nekončíme však, v aktivitách, ktoré zlepšujú život v Krškanoch a chceme v nich naďalej pokračovať,“ dupľuje ďalšie plány prímestskej časti poslanec nitrianskeho zastupiteľstva Miroslav Gut.  

 

text: Andrej Jančovič

foto: Andrej Jančovič

archívna fotka pred realizáciou: Miroslav Gut


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022