Kreatívne centrum so šiestimi budovami
3. apríl 2019
Celkové náklady projektu sú dvadsať miliónov eur, mesto sa na nich bude podieľať piatimi percentami

Nitra, 2. apríl  2019

Celkové náklady projektu sú dvadsať miliónov eur, mesto sa na nich bude podieľať piatimi percentami.

Okrem výstavby materskej školy, ktorá bude na Martinskom vrchu pilotnou investíciou, chce mesto v tejto lokalite zrealizovať aj  projekt Kreatívneho centra.  Výzva by mala byť vypísaná do konca apríla.

Aby sa termín výzvy stihol – a projekt bol zapracovaný k schváleniu príslušnými inštitúciami – zastupiteľstvo potvrdilo 250-tisíc eur na vypracovanie projektovej dokumentácie. „Pre potreby kreatívneho centra tiež zastupiteľstvo schválilo rozšírenie počtu budov, namiesto štyroch ich bude šesť,“ spresňuje  koordinátorka projektu Irena Lehocká.  

Vzdelávanie. Nápady a kreativita. Otvorený ateliér i kreatívny inkubátor. Rekonštrukcia kina Palace.  Podpora vizuálneho a scénického umenia,  reklamy, marketingu, dizajnu, ľudovej a mestskej kultúry. Aj s podporou týchto oblastí počíta projekt, ktorý bude určený najmä verejnosti.

Celková suma projektu je vyčíslená na  viac ako dvadsať miliónov  eur, spolufinancovanie mesta bude piatimi percentami –  sumou tesne nad milión eur. 

                                                                                              (AJ)

 

Vizualizácia: Na Martinskom vrchu bude aj Materská škola pre viac ako 140 detí v šiestich triedach. Dokončenie investície je naplánované na budúci rok.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022