Klokočinský jarmok po dvoch rokoch znova
10. august 2021
Už devätnástykrát čaká Nitranov bohatá jarmočná ponuka, množstvo atrakcií, divadlo i koncerty

Už devätnástykrát čaká Nitranov bohatá jarmočná ponuka, množstvo atrakcií, divadlo i koncerty.

Priestranstvo nad Mikovíniho ulicou sa zapísalo do povedomia obyvateľov nielen sídliska Klokočina, ale všetkých Nitranov a návštevníkov zo širokého okolia, ako priestor konania  rôznych kultúrnych podujatí. Najstarším z podujatí je Klokočinský jarmok, ktorý sa v tomto roku uskutoční už devätnástykrát.  

Na návštevníkov počas dvoch dní 27. a 28. augusta 2021 čaká bohatá jarmočná ponuka tovarov, občerstvenia a zábavy.

Jarmok otvorí svoje brány v piatok 27. augusta už o 13-tej hodine a sprievodný kultúrny program začne o 15-tej hodine. Priestorom budú znieť ľudové piesne v podaní Folklórneho súboru Tradícia z Dražoviec a speváckej skupiny Nevädza. Po ľudovkách privítame všetky detičky, ktoré sa naučia niečo o zdravej výžive, geografii, farbách, či vesmíre a pritom si zaspievajú a zatancujú spolu s Králikmi z klobúka, múdrou Žofiou a malým neposedným Bonifácom.

Pohodové popoludnie sľubuje vystúpenie Swingles jazz ensemble s repertoárom prevažne z éry swingu. Vokálna skupina Close Harmony Friends je stálicou na slovenskej a´capella scéne. Jej pestrý repertoár zahŕňa pop, rock, jazz, iné ušiam lahodiace žánre. Kapelu tvorí 9 všestranných, vynikajúcich umelcov, ktorí hudbu vytvárajú bez použitia hudobných nástrojov. Nenechajte si ujsť tento jedinečný hudobný zážitok!

Po oficiálnom otvorení Klokočinského jarmoku sa môžu návštevníci tešiť na kapelu CIMBAL BROTHERS, ktorá hrá na husliach a cimbale najznámejšie pop-rockové hity v jedinečnom originálnom show štýle. Ústrednými hudobníkmi sú bratia Feri a Alex Reinerovci, ktorých sprevádza vlastná multi inštrumentálna kapela. Ich vystúpenie je plné strhujúcej energie, dokonalej virtuozity a unikátnej hudobnej show! Repertoár je plný známych hitov – Michael Jackson, Beyoncé, Queen, Metallica, Adele, Coldplay, Gypsy Kings a iní. V repertoári sú aj známe filmové soundtracky ako Piráti z Karibiku, Pulp Fiction, Mission Impossible a podobne.

Od pol deviatej večer až do desiatej to môže Klokočina roztočiť so svetovou párty kapelou REPLAY BAND. Členovia kapely sú známi a hudobne všestranní profesionáli s výrazným pódiovým prejavom. Ich repertoár je originálny, pozostáva zo súčasných, ale aj rokmi overených tanečných hitov slovenských, českých a zahraničných interpretov. Zabavili  už tisíce ľudí, preto sa príďte zabaviť aj Vy a rozšíriť tak rady spokojných klientov!           

Sobotňajší program nebude zaostávať za programom z predošlého dňa.

Už o 15-tej hodine uvedieme detské divadelné predstavenie Soľ nad zlato v podaní umelcov z Harry Teater. Po divadielku budú prezentovať svoje aktivity žiaci z Centra voľného času DOMINO Nitra.

Pohladenie pre oči a dušu prinášajú tanečníci v  dobových dvorských kostýmoch, ktorí  predvedú párové aj viacpočetné tance doplnené o krátke vysvetlenie tancov a ich histórie. Ak to opatrenia dovolia, budú mať diváci možnosť  sa do niektorého tanca zapojiť. Blok renesančných tancov predvedie Šermiarska skupina TOSTABUR.

Nitrianska kapela ODZNOVA sa v programe tribute to the Cranberries predstaví publiku skladbami tejto populárnej írskej rockovej kapely, ktorá bola v 90. rokoch jednou z najúspešnejších rockových interpretov. V tanečnom programe Akadémie tanca Nitra si môžete vyskúšať svoje schopnosti a využiť ich neskôr pri hudobnom programe slovenskej pohodovej kapely SMOLA A HRUŠKY a neskôr večer na Beatles show s kapelou THE BACKWARDS.

Obe kapely sú zárukou obrovskej vlny energie a pohody sobotného večera. Program osvieži aj večerná ohňovo – orientálna show v podaní tanečníc zo Šermiarskej skupiny Tostabur.

Celým podujatím, ktoré pripravilo Mesto Nitra,  bude sprevádzať Nikoleta Mars Kováčová.

Využite dvojdňovú bohatú ponuku jedál, nápojov, atrakcií a dobrú príležitosť na stretnutia s priateľmi.

Facebook udalosť: TU

Plagát na staihnutie Ikona súboru pdf (1 MB)

Zmena programu a účinkujúcich je vyhradená. Vstup na podujatie bude v zmysle aktuálne platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

 

Ľudmila Bratová, odbor kultúry


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022