K celoslovenskej výzve Učitelia pečú pre zdravotníkov sa zapojila aj Nitra
21. december 2021
Stovky balíčkov odovzdali zdravotníkom vo Fakultnej nemocnici Nitra

Stovky balíčkov odovzdali zdravotníkom vo Fakultnej nemocnici Nitra.

 

Učitelia z MŠ Belopotockého, ZŠ Benkova, ZŠ Fatranská, ZŠ Nábrežie mládeže, Gymnázia Golianova a Piaristickej spojenej školy odovzdali krabičky koláčov pre zdravotníkov pracujúcich vo Fakultnej nemocnici Nitra. Pridali sa tak k celoslovenskej výzve pedagogičky z Nižnej Stanislavy Opatovej.

„Mám kamarátku lekárku, ktorá mi rozprávala, aké je to strašné, čo všetko zdravotníci zažívajú… V druhej vlne mali aspoň nádej, lebo už bola vakcína a verili, že sa ľudia dajú zaočkovať a Covid sa im podarí zvládnuť. Teraz, okrem toho, že sú unavení a vyčerpaní, je to ťažšie preto, lebo vidia, že sa im do nemocníc dostávajú aj mladí ľudia. Okrem normálnych služieb majú i ďalšie. Moja priateľka chodí napríklad očkovať. Naozaj už nemá čas, chuť a ani silu chystať niečo na Vianoce. A ja viem, že má malé deti,“ vysvetľuje iniciátorka myšlienky Stanislava Opatová, ktorá je absolventkou Komenského inštitútu a je v kontakte s učiteľmi z celého Slovenska.

Pozitívne ohlasy nenechali na seba dlho čakať a do iniciatívy sa začali zapájať aj ďalší učitelia, ktorí napiekli koláče zo solidarity so zdravotníkmi. Tí už vyše roka zažívajú v nemocniciach enormne náročnú situáciu. Uvedomujú si ich vyťaženosť v nemocniciach, kedy nestíhajú doma urobiť ani len vianočnú výzdobu. Ich gestom chcú vzdať celému personálu úctu a vniesť pozitívnu energiu do rozhádanej spoločnosti. 

Podľa hovorkyne Fakultnej nemocnice Nitra sa balíčky rozdistribuovali v priebehu dvoch hodín. Zdravotníkov veľmi potešili, nakoľko viacerí doma nemajú nič napečené. Solidárne gesto učiteľov prevzala koordinátorka tretej vlny pandémie Jana Andrašovičová Burdová. Koláče rozdali prioritne zdravotníkom pracujúcim na covid a infekčnom oddelení, na oddelenia s reprofilizované lôžkami, ale aj do MOMky a vakcinačného centra.

„Iniciatíva učiteľov ma príjemne prekvapila a dojala zároveň. Ukázali celej Nitre, že vieme byť ľudskí, empatickí a dobrí. Zdravotníci, ktorí majú počas tretej vlne pandémie plné ruky práce, toto ich gesto určite ocenia,“ povedal primátor mesta Nitra Marek Hattas.

Mesto Nitra ďakuje všetkým učiteľom, ktorí sa do iniciatívy zapojili a všetkým zdravotníkom ďakuje za ich oddanosť a vytrvalosť. Vaša práca je nesmierne dôležitá.

 

Lenka Mareková
Foto: Roman Oravec


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022