Japonský veľvyslanec nám ponúkol päťsto japonských čerešní
29. máj 2019
Každoročne na jar obdivujeme Ulicu Fraňa Mojtu, ktorá je po oboch stranách lemovaná nádhernými ružovými kvetmi japonských čerešní

Každoročne na jar obdivujeme Ulicu Fraňa Mojtu, ktorá je po oboch stranách lemovaná nádhernými ružovými kvetmi japonských čerešní.

Na stretnutí primátora Mareka Hattasa s veľvyslancom Japonského cisárstva Junom Shimmim, ktorý zavítal do Nitry v piatok 24. mája, rezonovala téma stého výročia od nadviazania diplomatických vzťahov medzi Japonskom a Slovenskom.

Veľvyslanectvo plánuje osláviť toto významné výročie prostredníctvom množstva podujatí, približujúcich japonskú kultúru ľuďom na Slovensku. Okrem iných akcií nám japonská strana ponúkla v rámci kampane Rozkvitnuté Slovensko výsadbu päťsto sakúr – japonských čerešní a to na pamiatku jubilejného roku 2020. Presný výber lokality bude ešte témou debaty odborníkov, avšak prvé úvahy hovoria o mestskom parku, prípadne na pobreží rieky Nitry.

Na stretnutí nechýbali riaditelia japonských firiem SIIX a G-TES Saitó, sídliacich a podnikajúcich v Nitre. Obaja prisľúbili finančnú podporu realizácie zámeru výsadby stromov sakúr.  

Okrem Nitry japonskými čerešňami rozkvitnú aj mestá Bratislava, Košice a Banská Bystrica.

(SY)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022