Jaguar Land Rover prichádza do Nitry
15. december 2015
Investičnú zmluvu s automobilkou Jaguar Land Rover podpísali v piatok 11. decembra na Úrade vlády SR v Bratislave predstavitelia slovenskej vlády.

Na podpise zmluvy sa zúčastnil i primátor Nitry Jozef Dvonč. Memorandum o porozumení s britskou spoločnosťou podpísala vláda 11. augusta 2015. Výberu Slovenska podľa automobilky predchádzala dôkladná analýza viacerých lokalít v Európe, Spojených štátoch a Mexiku. V prospech SR hovorila silná sieť dodávateľov a dobrá logistická infraštruktúra. Automobilka, ktorá patrí indickému koncernu Tata Motors, si vybrala slovenskú Nitru za miesto pre svoj nový závod s výrobnou kapacitou 300 000 vozidiel ročne.

Na Slovensku už majú svoje závody nemecký Volkswagen, juhokórejská Kia aj francúzska automobilka Peugeot. „Naši ľudia odvádzajú kvalitnú prácu a sú na najväčšou devízou Slovenska,“ vyjadril sa premiér Fico na tlačovej konferencii.

Zo zverejneného investičného návrhu „Automotive Nitra Project“ v rámci procesu EIA vyplýva, že nový závod pri Nitre s kapacitou 150 000 až 300 000 vozidiel ročne vytvorí 2000 až 4000 nových pracovných miest. „Dôvodov, pre ktoré sme sa rozhodli prísť na Slovensko je viacero. Je to poloha v srdci Európy, dodávateľský reťazec, ale v prvom rade ľudia. Bol to aj vyjednávací tím, ktorý nám dal jasne najavo, že sme tu vítaní,“ vyhlásil výkonný šéf Jaguar Land Roveru Ralf Speth. (SY)

 

Text k foto:

Na snímke vľavo generálny riaditeľ automobilky Jaguar Land Rover Ralf Dieter Speth a vpravo predseda vlády SR Robert Fico počas tlačovej konferencie po slávnostnom podpise investičnej zmluvy medzi vládou SR a automobilkou Jaguar Land Rover na Úrade vlády SR v Bratislave 11. decembra. Vľavo v pozadí primátor mesta Nitra Jozef Dvonč a vpravo v pozadí minister financií Peter Kažimír.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022