Hudobníčky z Čile rozozvučali Synagógu
26. september 2019
Koncert sa niesol pod záštitou primátora Mareka Hattasa

Koncert sa niesol pod záštitou primátora Mareka Hattasa.

 

Prvý deň akademického roka sa niesol v hudobnom duchu. Postarali sa o to štyri talentované Čiľanky, zoskupené v sláčikovom kvartete s názvom Las Cuatro Estaciones.

V priestoroch nitrianskej Synagógy sa predstavili s piesňami dvoch populárnych čilských interpretov – Violety Parra a Víctora Jary, ktoré prezentujú v originálnej úprave pre sláčikové kvarteto.

V úvode podujatia sa návštevníkom prihovorila prorektorka pre medzinárodné vzťahy UKF Martina Pavlíková a veľvyslankyňa Čilskej republiky J. E. pani Gloria Navarrete, ktorá vyjadrila radosť zo spoločnej spolupráce a predstavila hlavné aktérky večera. Dvanásť piesní v podaní štyroch inštrumentalistiek Anemi Orth – prvé husle, Montserrat Prieto – druhé husle, Maria Godoy – viola a Carla Serón – violončelo si prišlo vypočuť takmer sto návštevníkov všetkých vekových kategórií.

Koncert, nad ktorým prebrali záštitu rektor UKF Libor Vozár, veľvyslankyňa Čilskej republiky J. E. pani Gloria Navarrete a primátor mesta Nitra Marek Hattas, bol súčasťou európskeho turné, v rámci ktorého navštívia 7 krajín a prezentujú na ňom album s názvom Violeta – vinič na štyroch strunách.

Kvarteto „Las Cuatro Estaciones“ vzniklo v roku 2013 v Santiagu de Chile. Predstavuje kombináciu ženskosti, všestrannej a prierezovej hudby, originálnych aranžmánov a interpretáciu sprevádzanú avantgardným predstavením. Práve vďaka nevšednej interpretácii a akustike, ktorú Synagóga ponúka, bol koncert jedinečným zážitkom.

 

(TK)

foto: ĽB


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022