Hokejisti štartujú ligu v piatok trinásteho
4. september 2019
Nitrania na domácom ľade o šiestej vyzvú budapeštiansky klub MAC Újbujda

Nitrania na domácom ľade o šiestej vyzvú budapeštiansky klub MAC Újbujda.

 

Obhajcovia druhého miesta z minuloročnej sezóny neplánujú meniť štýl svojej hry. Hokejisti Nitry sa opäť budú spoliehať na ofenzívny, atraktívny a kombinačný hokej, na ktorý sú nároční nitrianski fanúšikovia zvyknutí.

Nemení sa ani štýl výberu hráčov. V rámci kreovania kádra sa totiž opäť popri skúsených hráčoch, predstavia aj šikovní mladíci. Aj tento rok ich má Nitra veľa – Slobodu v obrane,  Kollára, Fominycha, Ráca a Hrušíka v útoku. Medzi mladými hráčmi sa iste nestratia ani ďalšie posily – Ľubomír Fetkovič a Eduard Šimun.

Potešiteľné je, že ostávajú aj osvedčené tváre na čele s hokejovým veteránom a kapitánom družstva Mezeiom, pokope zostala i zámorská légia so snajprom Blackwaterom.

Ciele klubu? Iste ním je čo najlepšie miesto v tabuľke pred play-off, čo najmenej zranení a minimálne také obetavé a výborné výkony ako v tohtoročnom semifinále s favorizovaným Zvolenom.

A ako to vidí pred novou sezónou hlavný kouč Andrej Kmeč: „Latku chceme nastaviť vysoko, nie je inej cesty, len sa držať smeru, ktorý sme si určili. Musíme byť na hráčov nároční, keď chceme, aby nám plnili veci či už v tréningu, alebo v zápase.“

FOTO: Novou posilou Nitry je aj útočník Roman Rác, ktorý má nemalé skúsenosti z českej ligy.

 

Andrej Jančovič

foto: HK Nitra


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022