Hokejisti ligu nedohrali, celkovo skončili na ôsmom mieste
19. marec 2020
Dôvodom predčasne skončenej sezóny je koronavírus

Dôvodom predčasne skončenej sezóny je koronavírus.

 

Nitrianski hokejisti budú tento rok bez cenného kovu. Nenadviažu tak na predošlé ročníky, v ktorých okrem premiérového titulu, vždy brali medailu. V tejto sezóne ich stopol nielen koronavírus, ale povedzme si na rovinu, na medailu by to aj tak (ak by napokon postúpili do play-off) nebolo. Deravá obrana a jeden z najslabších útok špatili „Nitričku“ počas celej sezóny. Atraktívny, útočný a kombinačný hokej zapadol prachom  a hráči sa prevažne trápili v koncovke aj v obrane.

Prehry s maďarskými súpermi, či zahanbujúci domáci debakel so Slovanom sú mementom pre vedenie klubu do ďalšej sezóny. Drobné potešenia síce priniesli výhry, v ktorých hráči zapli „na plný plyn“ a súperov prevalcovali svojim talentom a odhodlaním, ale takýchto zápasov bolo ako šafranu.

Aby ich bolo viac, treba káder vhodne preriediť a doplniť šikovnými juniormi, odchovancami. A to aj v tom prípade, ak by sa mladíci zatiaľ len oťukávali – a až v po nabratí skúsenosti prinášali fanúšikom na tribúnach radosť. Všetci totiž netrpezlivo čakáme, kedy prídu nástupcovia Štümpela, Hrtúsa, Mila, či Kolníka a mnohých ďalších. Nitra bola totiž vždy liahňou mimoriadnych talentov a aspoň jeden šikovný, rozdielový hráč by sa Nitre zišiel. 

 

Andrej Jančovič

foto: web


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022