Hliadky mestskej polícii pomáhali občanom
30. január 2019
Nitrianska mestská polícia pravidelne rieši rozmanité prípady - a tiež dohliada na bezpečnosť občanov

Prinášame tie najzaujímavejšie situácie, ktorými sa mestskí policajti,  zaoberali  počas minulého týždňa. 

Agresívny mladík zadržaný

Mestský kamerový systém zaznamenal mladíka, ktorý na viacerých miestach napadol náhodných chodcov a chodkyne. Trestná činnosť muža bola zdokumentovaná kamerami. Skutky i totožnosť podozrivého sú zrejmé, záznam pomôže ako dôkaz v trestnom konaní.

Statočná obyvateľka

Väčšiu sumu peňazí v hotovosti  našla občianka Nitry na Chrenovej.  Keďže sa jej nepodarilo zistiť, kto peniaze stratil, odovzdala ich na mestskej polícii. Po spísaní záznamu MsP  nález zverejnila na webovej stránke a keďže nik nereagoval, peniaze boli odovzdané štátnej polícii.

Nebezpečné striekačky 

Rozhádzané  injekčné striekačky na autobusovej zastávke Dlhá – Bohúňova už neohrozujú občanov. Hliadka zistila sedem použitých injekčných striekačiek, vyzbierala ich a uložila do špeciálnej zbernej nádoby občianskeho združenia STORM.

Zachránili dvoch mužov  

Mestskí policajti tiež zachránili dvoch mužov, ktorí si následkom nadmerného použitia alkoholu, privodili devastačné zranenia. Poskytnutá im bola prvá pomoc a privolané sanitky rýchlej zdravotnej pomoci ich zaviezli na vyšetrenia do nemocnice.

Nebezpečný expartner

Mestská polícia prijala telefonát od ženy z Rýnskej ulice, ktorej bývalý partner sa správal agresívne a vyhrážal sa jej. Hliadka získala po príchode na miesto činu dôvodné podozrenia, že konanie muža, naplnilo skutkovú podstatu trestného činu. Následne, privolaní štátni policajti prevzali prípad na objasnenie.

Driftovali na parkovisku

V nočných hodinách hliadka mestskej polície na parkovisku pred zimným štadiónom cez kamerový systém spozorovala vodičov áut, ktorí driftovali na zasneženom parkovisku. Na miesto bola vyslaná hliadka mestskej polície a po identifikácii prevzal prípad na doriešenie Policajný zbor SR.

 

TEXT: (AJ), FOTO: MsP Nitra


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022