Hlavným magnetom nitrianskeho športového piatku bol chodec Tóth
5. október 2016
Na pešej zóne sa v piatok 30. septembra uskutočnil už deviaty ročník Chodeckej Nitry

Na pešej zóne sa v piatok 30. septembra uskutočnil už deviaty ročník Chodeckej Nitry. Iste si už málokto spomína, že prvý ročník sa uskutočnil v Mestskom parku na Sihoti – a Matej Tóth – hlavný protagonista slovenského chodeckého športu sa i napriek menšiemu záujmu médií i verejnosti nevzdal myšlienky propagácie atletiky – a v ďalších ročníkoch, ktoré už boli na pešej zóne, bol o tento krásny, ale náročný šport väčší záujem.

Určite k tomu prispeli i úspechy nitrianskeho rodáka, ktorý sa postupne z pretekára prvej svetovej desiatky vypracoval na najlepšieho chodca súčasnosti. Túto skutočnosť potvrdil  v roku 2015 v Pekingu, kde sa stal majstrom sveta a aj tento rok triumfom na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro.

Chodeckú Nitru od prvých ročníkov podporuje aj mesto Nitra a úspechy nitrianskeho rodáka boli právom odmenené najvyšším ocenením pre Mateja Tótha, ktorý je Čestným občanom mesta Nitry.

Čo sa týka samotného podujatia, na pešej zóne bol okrem samotných pretekov vo viacerých kategóriách pripravený aj program súvisiaci s uvítaním Mateja Tótha a autogramiádou ako aj vyhlásením ankiet chodec a tréner roka, v ktorých dominovali obaja Nitrania – Matej Tóth a jeho tréner Matej Spišiak.  

FOTO: Hlavný závod tohtoročnej Chodeckej Nitry odštartoval prezident SOV F. Chmelár spoločne s primátorom Nitry J. Dvončom a zlatým olympionikom M. Tóthom, ktorý po prvýkrát na podujatí pre zranenie nepretekal.  (j)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022