Hľadali inšpirácie pre novú turistickú sezónu
4. február 2020
Na nitrianskej radnici sa v týchto dňoch rysujú kontúry novej turistickej sezóny

Na nitrianskej radnici sa v týchto dňoch rysujú kontúry novej turistickej sezóny.

 

Nápady a nové impulzy hľadalo mesto Nitra na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020, ktorý sa konal na výstavisku Incheba v Bratislave v dňoch 23. až 26. januára.

„Mesto Nitra nemalo na výstavisku vlastnú expozíciu, ale propagačné materiály o Nitre  mohli záujemcovia získať v stánku Nitrianskeho samosprávneho kraja. Návštevníci sa zaujímali o Nitriansky hrad, Diecézne múzeum, zoborský kláštor a tiež možnosti spojiť návštevu nášho mesta s pobytom na kúpaliskách v Poľnom Kesove alebo Podhájskej.

Nitru si stále častejšie vyberajú za cieľ svojich výletov občania Izraela s cieľom navštíviť Synagógu, ako aj hlavný židovský cintorín s hrobom rabína Ezechiela Banetha, ktorého hrob  sa stal  pútnickým miestom,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

V piatok 24. januára sa na veľtrhu uskutočnilo aj informačné stretnutie oblastných organizácií, na ktorom nechýbala Nitrianska organizácia cestovného ruchu.

„Na tomto stretnutí sme sa zúčastnili s cieľom získať usmernenie k marketingovým aktivitám v rámci spolupráce s Nitrianskou organizáciou cestového ruchu,“ uviedla Terezia Zaujecová, zastupujúca vedúca odboru miestneho rozvoja a cestovného ruchu na Mestskom úrade v Nitre.

„Na veľtrhu sme absolvovali pracovné stretnutia so spolupracujúci subjektmi s cieľom získať inšpiráciu pri prezentácii mesta v rámci rozvoja cestovného ruchu. Každá návšteva cestovateľského veľtrhu je pre nás zároveň bohatou inšpiráciou a studnicou nápadov, ktoré nám pomáhajú pri príprave novej turistickej sezóny,“ Zaujecová.   

 

Ľudmila Synaková

ilustračná fotka:  autorka


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022