Hasiči upozorňujú vlastníkov a správcov bytových domov
27. február 2020
Po decembrovej nešťastnej udalosti, pri ktorej nasledoval výbuchu plynu v bytovom dome v Prešove, sa protipožiarnej prevencii začala venovať väčšia pozornosť

Po decembrovej nešťastnej udalosti, pri ktorej nasledoval výbuchu plynu v bytovom dome v Prešove, sa protipožiarnej prevencii začala venovať väčšia pozornosť.

Upozornenie Prezídia Hasičského a záchranného zboru Bratislava na dodržiavanie ustanovení, vyplývajúcich z predpisov na úseku ochrany pred požiarmi v bytových domoch:

„Informácia je mimoriadne dôležitá pre vlastníkov bytových domov, spoločenstvá vlastníkov bytov, nebytových priestorov v bytových domoch  a správcov,“ zdôraznil hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. Dokument obsahuje povinnosti na úseku ochrany pred požiarmi pre bytové domy.

Po decembrovej nešťastnej udalosti, pri ktorej nasledoval výbuchu plynu v bytovom dome v Prešove, sa protipožiarnej prevencii začala venovať väčšia pozornosť zo strany vlastníkov, ako aj správcov bytov.

„Prezídium Hasičského a záchranného zboru Bratislava vydalo preto Upozornenie na dodržiavanie ustanovení vyplývajúcich z predpisov na úseku ochrany pred požiarmi v bytových domoch, ktoré si môžete prečítať v plnom znení. Zverejňujeme ho pod touto správou,“ uviedol hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. Osobitná kapitola je venovaná najčastejšie zisťovaným nedostatkom pri protipožiarnych kontrolách v bytových domoch.

Súbory na stiahnutie:

Odbor komunikácie a propagácie

Mestský úrad v Nitre


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022