Futbalisti stále bez bodov, v sobotu vyzvú Sereď
6. august 2019
Hráči FC Nitra prehrali aj v treťom zápase, nestačili na Trnavu

Hráči FC Nitra prehrali aj v treťom zápase, nestačili na Trnavu. 

Nitrianski futbalisti nevyužili únavu súpera, ktorý hral vo štvrtok vyčerpávajúci zápas v európskom pohári. Zápas začali zle – a už v šiestej minúte dostali z rohu gól.

Úvodný zásah naštartoval Trnavčanov, ktorí v prvom dejstve dominovali. Tak ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch, odohrali nitrianski hráči prvý polčas iba v „zahrievacom tempe,“ s minimom šancí – a aj preto je to zatiaľ v ich podaní výsledková mizéria.       

V druhom polčase ale zapla „Nitrička“ naplno a domácim futbalistom riadne zatápala. Gólové šance, ktoré si futbalisti spod Zobora dôrazným  pressingom vypracovali ale zostali nevyužité. Nedáš, dostaneš, platilo aj v tomto zápase. Druhý gól domácich tri minúty pred koncom stanovil konečný výsledok na 2:0.

Pre objektívnosť je však nutné dodať, že napriek dvojgólovej prehre podali nitrianski futbalisti v druhom polčase sympatický výkon, podčiarknutý skutočnosťou, že zápas dohrávali s ôsmimi odchovancami.   

V sobotu, 10. augusta o siedmej na domácom ihrisku však už treba bodovať. Predposledné miesto, ani jeden vsietený gól, sú alarmujúce. Vážnosť situácie si uvedomuje aj tréner Marián Šüttö:Na Sereď sa pripravíme s najväčšou vážnosťou akú môžme dať, pretože potrebujeme body ako soľ a toto mladé mužstvo potrebuje vieru vo svoje sily.“

 Andrej Jančovič

foto: www.fcnitra.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022