Futbalisti sa odrazili z tabuľkového suterénu
17. september 2019
S Pohroním nitrianski futbalisti vyhrali rozdielom triedy - 3:0

S Pohroním nitrianski futbalisti vyhrali rozdielom triedy – 3:0.

 

Góly postupne dávali Šefčík, Vrábeľ, v druhom dejstve zaslúžené víťazstvo nitrianskych futbalistov pečatil legionár Ristovski.

Nitrania prevýšili bojovného súpera najmä pohybom –  a čo je najdôležitejšie – aj futbalovým kumštom. „Dobre sme sa pripravili na súpera, vedeli sme, že to bude ťažké. Dôležité bolo, že sme sa v prvom polčase nepodriadili hre domácich, ale snažili sme sa hrať svoju hru,“ konštatoval strelec prvého gólu Samuel Šefčík.

Najmä v prvom polčase predviedli Nitrania moderný futbal, založený na rýchlych kombinačných akciách, s nebezpečnými  protiútokmi.

Takýto futbal chce hrať Nitra aj v ďalších zápasoch. „Bol to pre nás dôležitý zápas i v kontexte toho, že sme oba tímy na chvoste tabuľky. Zodpovedne sme sa ne tento duel pripravili, v pohári cez týždeň sme sa rozstrieľali a v prvom polčase chlapci ukázali futbal, ktorý chceme hrať,“ doplnil kouč Nitry Marián Süttö.

Nitrania sa konečne odlepili z tabuľkového dna, momentálne sú už na deviatom mieste, iba so štvorbodovou stratou na prvú šestku,  ktorá zabojuje o titul. Najbližšie sa predstavia na domácom štadióne – 21. septembra o siedmej večer vyzvú Michalovce.

 

Andrej Jančovič

ilustračné foto: autor

 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022