FILMY, KTORÉ MENIA ŽIVOTNÝ ŠTÝL PRICHÁDZAJÚ DO NITRY
15. marec 2019
Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta v dňoch 19. – 20. marec do Mlyny Cinemas

Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta v dňoch 19. – 20. marec do Mlyny Cinemas. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré prenesú diváka prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu. Okrem jedinečných filmov z celého sveta festival počas dvoch dní prináša aj sprievodné diskusie – Bude teplejšie – Prečo je to problém? a Z 23% na 50% – Od triedenia k recyklovaniu. Na svoje si prídu aj žiaci základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedný Junior festival. Vstup na festival je voľný.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej TOUR prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka. „Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, ktoré v súčasnosti žijeme je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene,’’ vysvetľuje zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím.

Podujatie privítal aj primátor Nitry Marek Hattas: „Podujatia ako Ekotopfilm – Envirofilm majú v našej spoločnosti absolútne nezastupiteľné miesto. Pomáhajú zvyšovať povedomie o najpálčivejších problémoch dneška a všetkých nás vzdelávajú a vedú k zodpovednejšiemu životnému štýlu. Ja a moja manželka žijeme ekologickým spôsobom života do tej miery, aká je v meste možná. Ako rodičia k tomu vedieme aj naše deti a ako primátor Nitry k tomu vediem svojim príkladom aj obyvateľov nášho mesta. Mám veľkú radosť, že v otázkach ekológie nachádzame oporu aj v podobe festivalu Ekotopfilm – Envirofilm“.

Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zaujme svoje miesto v Nitre 19. – 20. marca 2019 v Mlyny Cinemas. Doobedie patrí Junior festivalu pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Festival pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16:00 do 21:30 poskytne divákom pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany. Objavte spolu s festivalom tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydajte sa na cyklovýlet po Nórsku, odhaľte čierny trh so slonovinou, pozrite si najinovatívnejšie dizajnové riešenia alebo nájdite alternatívy jednorazových plastov. Program je obohatený o inšpiratívne diskusie. V utorok v rámci diskusie Bude teplejšie – Prečo je to problém? bude Martin Hojsík, vyštudovaný genetik, ktorý sa vyše 25 rokov venuje ochrane prírody a zvierat, o 18:00 diskutovať spolu so štátnym tajomníkom MŽP SR Norbertom Kurillom a viceprimátorom mesta Nitra Danielom Balkom o klimatickej zmene a jej dopade na Slovensku. V stredu podvečer v diskusii Z 23% na 50% – Od triedenia k recyklovaniu sa spoločne s primátorom Nitry Marekom Hattasom, referentom pre odpadové hospodárstvo mesta Nitra Martinom Pavelkom a prezidentom Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve Petrom Krasnecom bližšie pozrieme na stav zhodnocovania vzniknutého odpadu v meste Nitra.

 

Vstup na festival je voľný.

Viac informácií o programe nájdete na: www.ekotopfilm.sk/nitra


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022