Film Kto je ďalší? otvára tému sexuálneho vydierania
15. august 2019
Viete o tom, že vaše dieťa sa môže stať obeťou sexuálneho vydierania na internete? Možno aj ty sama – ty sám – máš takéto skúsenosti

Viete o tom, že vaše dieťa sa môže stať obeťou sexuálneho vydierania na internete? Možno aj ty sama – ty sám – máš takéto skúsenosti.

 

Problémy dnešných mladých ľudí opantaných internetom a sociálnymi sieťami načrtol film Kto je ďalší? Režiséra Mira Drobného. V Nitre film uvedú v piatok 23. augusta v Cinemaxe na Chrenovskej ceste v Nitre.

Doba internetu nás privádza na tenký ľad života a smrti. Tak, ako to hovorí slogan filmu, stať sa to môže každému a každý z nás je ohrozený. Pre „lajky“ na sociálnych sieťach je dnešná generácia ochotná riskovať vlastný život.

Film otvára aj umlčanú tému sexuálneho zneužívania detí. Hovorme o týchto témach nahlas. Film okrem iného priblíži aj príbeh o falošnom instagramovom profile istej modelingovej agentúry, ktorý lákal od dievčat nahé fotografie a videá. Podľa režiséra Drobného mnohí používatelia sociálnych sietí ani netušia, ako také sexuálne vydieranie na internete funguje. To sa pritom odohráva podľa presného postupu.

Vo filme, ktorý sa do slovenských kín dostane 22. augusta, sa objavia Peter Brajerčík, Brian Caspe, rapperka Aless Capparelli, modelka Angela Nikolau, rooftopperi Vadim Makhorov a Vitaliy Raskalov či Anita Sonnberger, ktorá v jednom z príbehov stvárnila sexuálne obťažované dievčatko.  

Po hudobnej stránke sa filmu ujali Aless Capparelli, Liam Adams, Demi Lovato a Celeste Buckingham, ktorá k filmu už v júni predstavila pieseň #Voiceless. Skladba je jej osobnou výpoveďou, pretože sama má skúsenosti so silou sociálnych sietí. Celest Buckingham k filmu poznamenala: „Mám osobné skúsenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, čo sa týka príbehu sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po zhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli alebo prechádzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak, im budú oporou.“

Primátor mesta Nitry Marek Hattas myšlienku filmu podporuje: „Mládež mnohokrát netuší, aké nebezpečenstvá sa skrývajú na sociálnych sieťach. Bol by som rád, keby si tento film pozrelo čo najviac žiakov nitrianskych základných škôl, keby ho videli ich rodičia a učitelia.“

Ľudmila Synaková

foto: Bontonfilm


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022