Festival Vysoké hory Nitra ponúkol zaujímavú prehliadku filmov
18. november 2015
Vo veľkej sále Mestského úradu v Nitre sa v sobotu 21. novembra pod záštitou primátora mesta Nitry Jozefa Dvonča uskutočnil desiaty ročník festivalu Vysoké hory Nitra.

Vo veľkej sále Mestského úradu v Nitre sa v sobotu 21. novembra pod záštitou primátora mesta Nitry Jozefa Dvonča uskutočnil desiaty ročník festivalu Vysoké hory Nitra. Tak ako každý rok bola pripravená, a to nielen pre priaznivcov hôr, nevšedná prehliadka filmov a prezentácií od známych osobností, horolezcov, cestovateľov a filmárov.

Začiatok prehliadky filmov oficiálne otvoril primátor mesta Nitry Jozef Dvonč, ktorý vyjadril presvedčenie, že úspešný festival bude naďalej pokračovať a získa si ešte viac priaznivcov.

Program bol rozdelený do štyroch blokov, po prvýkrát na festival zavítal aj poľský horolezec Piotr Pustelnik, ktorý úspešne absolvoval výstupy na všetky osemtisícovky. Jeho prezentácia s názvom Môj horolezecký život – cesta ku všetkým štrnástim osemtisícovkám bola azda najpútavejším momentom tohtoročného festivalu.

Zaujímavými príspevkami sa prezentovali aj nitrianski filmári, Stanislav Kováč filmom Hory, batoh a kamera II., Ivan Breský s dokumentom ohľadne možností pre cyklistov v nádhernom a členitom prostredí jazera Lago di Garda i Erich Domček s filmom o ceste na motocykloch cez šesť štátov Mexika.

Sprievodnou akciou festivalu bola výstava fotografií s tematikou hôr, cestovania, fauny i flóry. Lákadlom pre účastníkov festivalu bola aj obľúbená tombola s hodnotnými cenami.  

FOTO: Primátor Nitry Jozef Dvonč bol ocenený ďakovným listom za dlhoročnú spoluprácu (na snímke) s Patrikom Egyűdom z Nitrianskeho horského spolku.   (j)

FOTO: O festival je každoročne mimoriadny záujem verejnosti.


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022