Fenomén Sagan v Nitre
24. apríl 2018
Počas nedeľného predpoludnia sa v Mestskom parku na Sihoti viackrát ozývalo meno Petra Sagana

Počas nedeľného predpoludnia sa v Mestskom parku na Sihoti viackrát ozývalo meno Petra Sagana.  Trojnásobný majster sveta (2015-2017), päťnásobný držiteľ zeleného trička z Tour de France (2012-2016) a v tomto roku zatiaľ držiteľ dvoch titulov z klasík  Paríž – Roubaix a Gent – Wevelgem je doslova magnetom pre všetky vekové kategórie. A aj v Nitre spôsobil pozitívny ošiaľ.

Šprintérske eso a azda jeden z najkomplexnejších cyklistov súčasnosti zavítal do Nitry z dôvodu podpory cyklistickej mládeže na Detskej Tour Petra Sagana. Najlepší slovenský cyklista sa stretol aj s primátorom Nitry Jozefom Dvončom, ktorý mu odovzdal drevenú plaketu s textom Nitra – Európske mesto športu 2018. „Som rád, že ste prišli práve do Nitry a držím vám palce na ďalších pretekoch,“ uviedol, okrem iného, primátor Jozef Dvonč.    

Tourminátor nezostal nič dlžný svojej povesti a absolvoval preteky s mladými cyklistami v kategórii 9 a 10-ročných jazdcov a predviedol, prečo je populárny nielen u slovenských fanúšikov. Samozrejmosťou bola ekvilibristika na jednom kolese, ale i povzbudzovanie mladých pretekárov, pre ktorých bolo stretnutie s najlepším slovenským cyklistom iste nezabudnuteľným zážitkom.

A možno nie posledným. Tím Bora-Hansgrohe, za ktorý Peter Sagan preteká, sa tento rok zúčastní pretekov Okolo Slovenska a Nitra je opäť etapovým mestom tohto tradičného cyklistického podujatia.  „Či sa nechystám na nich štartovať aj ja?  Nič nie je nemožné. Ale uvidíme, kam sa tento rok posunieme. Preto túto otázku nechávam zatiaľ otvorenú, “ uviedol k účasti na pretekoch Okolo SR Peter Sagan.

Podujatie, okrem iných, pomohli zorganizovať Slovenský zväz cyklistiky
ŠK Delfín Nitra, MCK Nitra, Velosprint, Mesto Nitra a Olympijský klub Nitra.

FOTO:  S najlepším cyklistom súčasnosti sa stretol i primátor Nitry Jozef Dvonč a odovzdal mu pamätnú drevenú plaketu.

 

(J)


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022