Farbičky pre deti kúpila radnica
2. august 2019
Nitrianska galéria patrí počas leta najmä deťom. Zásluhu na tom má aj nitrianska radnica

Nitrianska galéria patrí počas leta najmä deťom. Zásluhu na tom má aj nitrianska radnica.

Aj počas tohtoročného leta pripravila Nitrianska galéria pre verejnosť a predovšetkým pre deti a letné tábory tradičné Prázdninové maľovanie, ktoré potrvá do 15. augusta. Ide o tradičné podujatie, organizované počas letných mesiacov Nitrianskou galériou.

Návštevníci môžu prísť maľovať v utorok a vo štvrtok od desiatej do dvanástej hodiny. Každú stredu môžu v tomto čase prísť do výstavných priestorov, do ateliéru, ako aj na nádvorie galérie organizované skupiny návštevníkov. Túto príležitosť využívajú najmä deti z detských prázdninových táborov.

Témou prázdninového maľovania šiesteho, siedmeho a ôsmeho augusta bude Príbeh. Účastníkov zasvätia do tajov kresby a maľby, spoznajú kombinované techniky kreslenia a maľby. Súčasťou bude edukačný galerijný program k výstave Žatva, ktorá je inštalovaná v Reprezentačných sálach galérie.

Maľovanie od utorka trinásteho do pätnásteho augusta sa ponesie v duchu témy Odkazy v obrazoch a kombinované techniky „kresba – maľba – objekt“. Na programe bude edukačný galerijný program  k štyrom výstavám, ktoré sú momentálne inštalované vo všetkých výstavných priestoroch Nitrianskej galérie – v Reprezentačných sálach, Salóne, Bunkri a v Galérii mladých.


Ľudmila Synaková

Ilustračné foto: Pixibay
Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022