Fakulta ekonomiky a manažmentu jubiluje, má šesťdesiatku
3. október 2019
Populárna a obľúbená fakulta dala nezaplatiteľné vedomosti viac ako 20-tisíc absolventom

Populárna a obľúbená fakulta dala nezaplatiteľné vedomosti viac ako 20-tisíc absolventom.

 

Stovky inžinierov, ktorí päťročné štúdium úspešne ukončili, sa  uplatnili v rozmanitých oblastiach – a – samozrejme, aj v riadiacich funkciách. „Fakulta prináša nielen jazykové, ale aj digitálne zručnosti pre našich študentov, absolventi tiež oceňujú univerzálnosť predmetov a široké uplatnenie na trhu práce,“ povedala dekanka fakulty ekonomiky a manažmentu, profesorka Elena Horská. 

Na slávnostnom zhromaždení nitriansku radnicu zastupoval viceprimátor Miloslav Špoták, ktorý konštatoval: „Úroveň absolventov aj ich uplatnenie je výborné, svedčia o tom rôzne rebríčky v rámci ekonomických fakúlt, kde sa fakulta umiestňuje na prvých troch miestach. Mesto môže byť hrdé, že má takúto školu a aj absolventov, ktorí majú uplatnenie v rôznych oblastiach manažmentu.“    

Aj pri príležitosti okrúhleho výročia fakulta pripravila množstvo zaujímavých sprievodných podujatí. Konali sa rozmanité workshopy, semináre, vedecké konferencie, či inovatívne prednášky pre študentov.

Na slávnostnom zhromaždení sa zúčastnili zástupcovia viacerých partnerských univerzít, úspešní absolventi, predstavitelia samosprávy, štátu i súkromného sektora.

 

Andrej Jančovič

foto: mobil, autor


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022