Domáce násilie, krádež aj alkohol
11. august 2021
Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

Prinášame vybrané prípady z činnosti mestskej polície za posledný týždeň

 

Neznámy muž stanoval v areáli základnej školy

Mestská polícia ho počas kontroly našla na pozemku Základnej školy Beethovenova. Muž tvrdil, že je bezdomovec. Pri lustrácii hliadka zistila, že ide tridsaťjedenročného muža z Nitry, po ktorom je vyhlásené celoštátne pátranie za spáchanie trestného činu. Polícia ho preto zadržala a predviedla na najbližšie oddelenie policajného zboru.

Dvadsaťročný mladík kradol v Lidli  

Počas hliadkovania v okolí Family centra na Klokočine si policajti všimli podozrivého muža, ktorý začal pred nimi utekať. Polícii sa muža podarilo zadržať. Počas objasňovania hliadka zistila, že dvadsaťročný muž z Dražoviec ukradol dve fľaše alkoholu v Lidli. „Muž sa k skutku priznal a dobrovoľne vydal príslušníkom dve odcudzené fľaše alkoholu. Tie neskôr mestskí policajti nepoškodené odovzdali zodpovednej pracovníčke v Lídli,“ uviedla polícia. Keďže sa muž za posledný rok nedopustil žiadneho priestupku, dostal len pokutu. 

Mladú ženu z Banskej Bystrice našli v bezvedomí

Počas hliadkovania policajti našli ležať na Wilsonovom nábreží na Chrenovskej lávke mladú ženu, ktorá upadala do bezvedomia. Hliadka privolala sanitku a do jej príchodu sa snažili ženu udržať pri vedomí. Počas ošetrenia začala byť žena agresívna a afektívna, preto jeden z policajtov sprevádzal zdravotníkov do nemocnice. Podľa slov polície bol prevoz pokojný.

Opitý muž spadol pri vystupovaní z autobusu

Polícia preverovala oznam o mužovi, ktorý sa zranil pri vystupovaní z autobusu na Novozámockej ulici v Krškanoch. Podľa svedkov vypadol z autobusu, ktorý riadne zastal na zastávke MHD. Jeho pád pravdepodobne zapríčinila nepozornosť spojená s opitosťou. Muž nemal žiadne vonkajšie zranenia a odmietol lekárske ošetrenie.

Opakované domáce násilie

Ďalší nahlásený podnet preverovala polícia na Schurmannovej ulici, kde muž údajne liezol na strechu domu. Po príchode našla polícia dvadsaťdvaročného muža spať na zemi. Bol pod vplyvom alkoholu a podľa jeho slov liezol na strechu preto, aby sa dostal do domu. Neskôr sa na miesto dostavila jeho manželka, ktorá uviedla že ju manžel z bytu vyhodil a nestalo sa to prvý raz. Muža táto reakcia vyprovokovala a začal byť na manželku aj policajtov agresívny a vulgárny.

Policajti dali žene možnosť podať trestného oznámenia, tá však bola neistá. Zrejme sa bála manželových vyhrážok. Podľa jej slov jej priateľka opakovane radila, aby násilie netrpela a podala trestné oznámenie. „Po týchto slovách mestskí policajti nadobudli dôvodné podozrenie, že mužovo konanie môže napĺňať niektorú zo skutkových podstát Trestného zákona a na miesto privolali hliadku policajného zboru,“ uviedla polícia. Muža privolanie polície rozrušilo a začal byť ešte agresívnejší a emotívnejší. Chcel z miesta opakovane utiecť. Policajti mu v tom zabránili pomocou donucovacích prostriedkov. Prípad prevzala polícia na ďalšie objasňovanie.

 

Lenka Mareková
Foto: ilustračné


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022