Dni otvorených dverí na nitrianskych univerzitách
10. február 2020
Určené sú najmä pre maturantov

Určené sú najmä pre maturantov.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre 13. februára privíta študentov na piatich fakultách. Program prezentácie študijných programov začína 8.30 h na Pedagogickej fakulte, pokračuje o deviatej hodine na Fakulte prírodných vied a na Filozofickej fakulte. O 9.45 h sa verejnosti predstaví Fakulta sociálnych vecí a zdravotníctva, o hodinu neskôr ponúkne informácie stredoškolákom, ale aj záujemcom o doktorandské štúdium Fakulta stredoeurópskych štúdií.

„Záujemcovia si budú môcť pozrieť aj výučbové, výskumné, technologické i knižničné priestory fakúlt spojené s odborným výkladom. Fakulty, ich katedry a špecializované pracoviská si pripravili aj ďalšie zaujímavé podujatia, ktorými chcú osloviť potenciálnych študentov – ponúknu workshopy, prezentácie, diskusie, tvorivé dielne, náučné exkurzie, popularizačné a zážitkové aktivity,“ informuje Univerzita Konštantína v Nitre v tlačovej správe. 

Na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite sa začala prezentácia študijných programov už počas minulého týždňa, kedy svoje aktivity prezentovali Fakulta biotechnológie a potravinárstva, Fakulta ekonomiky a manažmentu a tiež Fakulta záhradníctva a krajinného inžinierstva. Predstavenie študijných programov pokračuje aj tento týždeň. „Trinásteho februára o deviatej hodine  pre záujemcov  o štúdium na Technickej univerzite, štrnásteho februára o desiatej hodine  pre tých, ktorí chcú študovať na Fakulte agrobiológie a potravinových zdrojov, resp. na Fakulte európskych štúdií a regionálneho rozvoja,“ informuje Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre na svojom webe.

Kompletné informácie sú zverejnené na oficiálnych webových sídlach oboch univerzít.   

 

Andrej Jančovič

  foto: www.pixabay.com


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022