Dnes odstránia nedostatky v Mestskom kúpeli
20. január 2020
Verejnosť o tom ubezpečil hovorca Tomáš Holúbek

Verejnosť o tom ubezpečil hovorca Tomáš Holúbek.

 

Koncom minulého týždňa sa v mestskej plavárni uskutočnila plánovaná kontrola. Kvalitu rekonštrukcie bazénov si prezreli prednosta mestského úradu Martin Horák, šéf investičného odboru František Halás, vedúci oddelenia športových zariadení Miloš Dovičovič i zástupcovia dodávateľa stavby.

Kontrola zistila drobné chyby, ktoré majú kozmetický charakter. „Našli sa drobné nedostatky, na niektorých miestach sa dostal pod protišmykovú podlahu vzduch a pri žľaboch preteká voda, ale iba v minimálnom rozsahu. Chyby sa opravia 20. januára,“ povedal nitriansky hovorca Tomáš Holúbek. 

Čo sa týka samotnej rekonštrukcie, tá sa sfinalizovala po minuloročnej letnej sezóne. Oprava stála 161-tisíc eur. Sací a výtlačný systém  zlepšili cirkuláciu a kvalitu vody. Pri bazénoch sú tiež protišmykové výstupy, ktoré zvýšili bezpečnosť plavcov. Nová je aj bazénová fólia a nerezové žľaby.

V Mestskom kúpeli sa plánuje pokračovať aj v ďalších investíciách. „Chceme ešte viac zlepšiť komfort, plánujeme rekonštrukciu nielen v saune, ale aj v sprchách a WC priestoroch,“ povedal viceprimátor Daniel Balko.

Ďalšia kontrola sa uskutoční o mesiac. „Robia sa aj pravidelné tlakové skúšky, keďže sa počas rekonštrukcie menili desiatky metrov potrubí,“ dodal hovorca radnice Tomáš Holúbek.

 

Andrej Jančovič

foto: autor 


Najčítanejšie správy
Pracovná doba na MsÚ v Nitre dňa 14.04.2022
14. apríl 2022
Ľuďom z Ukrajiny pomôže grantový program
14. apríl 2022
Diskusie, kvízy, sokoliarstvo aj piknik v parku
14. apríl 2022
Kedy budú vyvážať odpad počas Veľkej noci?
7. apríl 2022